šeštadienis, sausio 16 d.
COVID-19 ribojimai: kas negalima jaučiui, galima politikams
Alfa.lt

Ne tik Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda sukėlė purkštavimus, kai visus per Kalėdas ragino likti namie vienus, o pats sulaukė dukros iš Vokietijos. Griežtų taisyklių ar savo pačių paskelbtų rekomendacijų nelinkę laikytis ir kitų šalių politikai.

Naujausias pavyzdys – britų premjeras Borisas Johnsonas, kuris sekmadienį pastebėtas minantis dviratį daugiau nei vienuolika kilometrų nuo savo rezidencijos. Tuo metu oficialios taisyklės skelbia, kad žmonės negali palikti savo gyvenamo kvartalo (vietovės). Tą pačią dieną dvi britės gavo 200 svarų baudą, nes važiavo 8 km nuo savo namų pasivaikščioti. Oficialaus komentaro iš premjero nesulaukta, bet bent jau kilus triukšmui, bauda moterims buvo panaikinta.

Taip pat šią savaitę paskelbta, kad Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid 2020-ųjų pabaigoje atostogavo ir išvyko slidinėti į Šveicarijos kurortą, kai Estijos pareigūnai ragino susilaikyti nuo visų nebūtinų kelionių.

Anksčiau kritikos susilaukė Kalėdas Kanarų salose sustikęs aukštas Švedijos pareigūnas, aktyviai dalyvaujantis COVID suvaldyme. Danas Eliassonas gruodį ragino švedus atsisakyti bet kokių kelionių, bet pats „dėl šeimos reikalų“ nuvyko Gran Kanariją.

Kol kas neatrodo, kad šie politikai sulauktų kokių nors didesnių sankcijų, nei visuomenės kritika. Vienintelis, tikriausiai, labiausiai nusvilęs dėl COVID taisyklių nesilaikymo buvo eurokomisaras Philas Hoganas, kuris vasarą atsistatydino, nes dalyvavo priėmime ir taip pažeidė Airijos taisykles.

2021 01 12 16:23
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt