pirmadienis, gegužės 10 d.
COVID-19 susirgęs šiaulietis turėjo likti namuose, bet išskubėjo pas odontologę ir išėjo nesusimokėjęs
Alfa.lt

Teigiamą COVID-19 testo rezultatą gavęs šiaulietis turėjo izoliuotis namuose ir bent taip apsaugoti aplinkinius nuo mirtinai pavojingos ligos. Tačiau ką čia begalvosi apie kitus, kai pats esi užsiregistravęs pas dantistę – tokiu požiūriu vadovaudamasis vyras išskubėjo tvarkytis dantų pas specialistę, kuriai rizika užsikrėsti koronavirusine infekcija dėl darbo specifikos yra viena didžiausių.

Toks atsainumas šiauliečiui baigėsi baudžiamąja atsakomybe, tačiau vyras palyginus lengvai išsisuko – Šiaulių apylinkės teismo teisėja Renata Maziliauskienė skyrė vos pusmetį laisvės apribojimo su intensyvia priežiūra, nors antroje 2020-ųjų pusėje vyras buvo kelis kartus nuteistas už viešosios tvarkos trikdymą ir kelis sukčiavimo epizodus.

Baudžiamosios bylos duomenimis, aiškintis dėl karantino taisyklių pažeidimo teko kelis teistumus turinčiam šiauliečiui Deividui Stroj. 2020 m. gruodžio 5 d. sužinota, kad vyras užsikrėtęs COVID-19, jam medikai kelis kartus paaiškino, kad D. Stroj turi izoliuotis ir saugoti kitus nuo galimybės užsikrėsti. Tačiau gruodžio 11 d. vyras į šiuos nurodymus numojo ranka ir iškeliavo į odontologo kabinetą, taip sudarydamas galimybę apsikrėsti visiems poliklinikos, kurioje veikia šis kabinetas, darbuotojams ir lankytojams, pačiai odontologei ir visiems, ką sutiko pakeliui.

Ikiteisminio tyrimo metu vyras savo kaltę pripažino ir atskleidė, kad buvo kelis kartus įvairiais kanalais perspėtas, kad turi izoliuotis namie, tačiau jautėsi gerai, todėl ir nuėjo pas dantistę.

Kaip liudytoja apklausta odontologė atskleidė, kad D. Stroj pas ją atėjo ne tik sirgdamas pavojinga liga, bet ir be rimto reikalo, o vėliau išėjo nesusimokėjęs.

Anot odontologės, kaip ir priklausė pagal tuometinę epidemiologinę padėtį, iš pradžių ji pacientui davė užpildyti deklaraciją, kad jam nepasireiškia jokie ūmių kvėpavimo takų infekcijų simptomai, ir dar perspėjo, kad jis atidžiai pasiskaitytų, kas deklaracijoje yra parašyta ir po kuo jis pasirašo. Tačiau D. Stroj nurodė, kad jokių simptomų nejaučia.

Anot odontologės, atėjusiam vyrui buvo iškritusi plomba, tačiau D. Stroj nesiskundė danties skausmu ir neatrodė, kad jam būtų reikalinga neatidėliotina pagalba. Sutvarkius dantį vyras išėjo, nes turėjo susimokėti už paslaugas, tačiau tą dieną negrįžo, o vėliau paaiškėjo, kad jis išėjo nesusimokėjęs.

Vėliau, jau pildant dokumentus teritorinei ligonių kasai, odontologė pastebėjo, kad D. Stroj buvo nustatyta COVID-19 liga, skirta saviizoliacija ir suteiktas nedarbingumas. Medikė dar paskambino D. Stroj šeimos gydytojai, norėdama įsitikinti, ar nėra sistemoje klaidos, tačiau kolegė tik patvirtino, kad šiaulietis tikrai serga.

Anot liudytojos, ji pati dirbo su reikiama apsauga nuo užsikrėtimo, todėl asmeniškai nenukentėjo. Tačiau tęsti darbą vėliau turėjo kitame kabinete, nes jos kabinetas buvo dezinfekuotas.

Apie tokį „herojų“ buvo informuota poliklinikos administracija ir policija, o už odontologės paslaugas vyras susimokėjo vėliau, kai baigėsi izoliacija.

Tyrimo metu apie šiaulietį paaiškėjo ir daugiau įdomių detalių – buvusi D. Stroj darbdavė duodama parodymus teigė, kad 2020 m. gruodžio 5 d. ji vyrui paskambino ir pasakė, kad jam nustatytas teigiamas testo dėl koronaviruso rezultatas, todėl jis privalo izoliuotis. Tačiau D. Stroj į tai atsakė, kad ji jam netrukdytų, nes jis bėga krosą, o paskui eis ant lygiagrečių.

Anot liudytojos, vėliau kita darbuotoja jai teigė mačiusi D. Stroj vaikštantį lauke tuo metu, kai vyras turėjo būti izoliacijoje.

2021 04 30 11:17
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt