šeštadienis, rugsėjo 19 d.
D. Razmuvienė: lėtu žingsneliu grįžtame į pavasarį fiksuotą sergamumo COVID-19 lygį
BNS

Per rugpjūčio mėnesį registruoti 836 susirgimai koronaviruso infekcija – beveik tiek pat, kiek nustatyta balandį, kai sergamumo rodikliai buvo pasiekę piką, sako Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Razmuvienė.

„Dabartinis rugpjūčio mėnesio sergančiųjų skaičius yra beveik lygus balandžio mėnesiui, kai balandį registruota 880 COVID-19 susirgimo atvejų“, – spaudos konferencijoje antradienį teigė ji.

„Jeigu palygintumėme su liepos mėnesiu, kiek sirgo asmenų, tai rugpjūtį yra tris kartus daugiau sirgusių asmenų nei liepą. Jeigu palyginsime rugpjūtį su birželiu, tai yra beveik šešis kartus daugiau sergančiųjų rugpjūtį negu birželį. (...) Lėtu žingsneliu, bet vis dėlto grįžtame prie pavasario sergamumo, kuris buvo registruotas Lietuvoje“, – pridūrė D. Razmuvienė.

Anot epidemiologės, rugpjūtį 40 proc. naujų atvejų sudarė židiniuose patvirtinti susirgimai, 30 proc. atvejų siejami su užsikrėtimu nuo žinomo sergančiojo, penktadalio – 19 proc. – atvejų užsikrėtimo aplinkybės nėra žinomos, o 11 proc. atvejų – įvežtiniai.

D. Razmuvienės teigimu, trečdalis rugpjūtį užsikrėtusiųjų buvo iki 30 metų amžiaus, o beveik 40 proc. – nuo 30 iki 50 metų amžiaus.

„Vyresnių ir gerokai vyresnių, virš 80, 90 metų, yra registruoti tik pavieniai atvejai“, – sakė ji.

Nepaisant augančios sergamumo statistikos, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad situacija „nėra labai bloga“.

„Taip, turim po keliasdešimt atvejų kiekvieną dieną, bet šiandien dar nefiksuojam eksponentinio atvejų šuolio. Tas keliasdešimt atvejų per dieną rodo, kad situacija daugiau ar mažiau yra stabili“, – teigė ministras.

„Situacija neleidžia nusiraminti visiškai, turime priimti tam tikras priemones, kad liga neplistų, bet tai, kad nefiksuota buvo staigaus šuolio iš karto 100 atvejų, rodo, kad dalis visuomenės susiėmė, laikosi saugos priemonių. Situacija bent jau kol kas laikinai yra stabili“, – pridūrė jis.

Vis dėlto, ministras pabrėžė, kad ugdymo proceso atnaujinimas mokyklose, universitetuose kelia tam tikrų papildomų rizikų.

„Natūralu, jauni žmonės norės atšvęsti, norės praleisti laiką, tai turėsime papildomų susibūrimų ir tai yra rizikos, kurias reikėtų valdyti. Dar kartą raginu būti sąmoningiems“, – kalbėjo A. Veryga.

Antradienį oficialiai prasidėjo nauji mokslo metai, kurių metu ugdymo procesas turės vykti laikantis tam tikrų saugumo priemonių.

Pagal Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos parengtas rekomendacijas, siekiant užkirsti kelią koronaviruso plitimui, mokyklose nurodoma ugdymo procesą organizuoti srautais, užtikrinti, kad skirtingų grupių ar klasių vaikai tarpusavyje nesimaišytų, jų maitinimą organizuoti atskirai.

Šalies mokyklos dėl pavasarį paskelbto karantino mokslo metus užbaigė nuotoliniu būdu, tačiau prasidedant naujiems mokslo metams, neatmetama galimybė, kad dalis mokymo proceso irgi vyks iš namų.

Lietuvoje iš viso patvirtinti 2929 koronaviruso atvejai, tebeserga 973 asmenys, 1857 – pasveiko.

Nuo COVID-19 iš viso mirė 86 žmonės, dėl kitų priežasčių mirė 13 užsikrėtusiųjų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 09 01 17:03
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt