ketvirtadienis, birželio 24 d.
D. Žalimas: šeimos yra visi – tiek tos pačios, tiek skirtingos lyties sąjungą sudarę asmenys
Alfa.lt
Karolis Kavolėlis
Dainius Žalimas

Buvęs Konstitucinio Teismo (KT) pirmininkas Dainius Žalimas teigia, kad pagal Konstituciją šeimos apibrėžimas apima tiek tos pačios, tiek skirtingos lyties sąjungą sudariusius asmenis. Anot D. Žalimo, problemų dėl tos pačios lyties asmenų partnerystės įteisinimo kyla ne dėl Konstitucijos, o dėl Seimo nesugebėjimo susitarti ir to teisiškai įtvirtinti.

„Mano požiūriu, kiekvieno žmogaus orumas reikalauja pagarbos jo šeiminiam gyvenimui, ir čia nėra jokio skirtumo, mes turime vienodai gerbti visas šeimas – ar ją sudaro skirtingų lyčių asmenys, ar tos pačios lyties asmenys.

Konstitucinis Teismas, beje, konstitucinės šeimos sampratą yra visiškai aiškiai išaiškinęs – šeimos yra visi, ir tos pačios lyties asmenys, sudarę sąjungą. Tik problema čia yra, kad Seimas niekaip nesugeba to kažkaip teisiškai įtvirtinti“, – LRT radijo „Aktualijų studijos“ laidos metu teigė D. Žalimas.

Radijo laidos metu buvęs KT pirmininkas, Seimo narė Agnė Širinskienė bei teisininkas Algimantas Šindeikis diskutavo dėl referendumo sąlygų lengvinimo, dažnumo bei reikalingumo. D. Žalimas tikino, kad referendumas dėl Partnerystės įstatymo nėra reikalingas, esą tai tik supriešintų tautą. 

„Aš tikrai nemanau, ir Konstitucinis Teismas irgi yra labai aiškiai pasisakęs – negali būti daugumos diktatūros, dauguma negali diktuoti kiekvienam asmeniui ir menkinti kiekvieno asmens orumo, įskaitant ir teisę pasirinkti šeiminio gyvenimo formą.    

Žinote, aš primenu ir tuos laikus, kai Konstitucinis Teismas paskelbė mirties bausmę prieštaraujančia Konstitucijai, tai net jeigu ir šiandien apklaustume visuomenę, tai įtariu, kad dar dauguma pasisakytų už mirties bausmę. Tai aš ir norėjau pasakyti – kiekvienas klausimas gali būti pateikiamas referendumui, o tokie klausimai, kurie yra susiję su prigimtinio žmogaus orumo neigimu, apskritai negali būti sprendžiami referendumu“, – sakė D. Žalimas.

2021 06 10 12:41
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt