šeštadienis, liepos 4 d.
Darbo kodeksas naujai valdžiai nepatinka
tiesa.com

Naujasis Darbo kodeksas, kuris Lietuvoje turėtų įsigalioti nuo kitų metų pradžios, greičiausiai bus taisomas. Apie tai prabilo rinkimuose antrąją vietą užmusios „Valstiečių ir žaliųjų partijos“ lyderis Ramūnas Karbauskis.

Jo teigimu, prasidėjus naujo seimo sesijai tai bus vienas svarbiausių darbų. Anot R. Karbauskio, priimtas kodeksas „yra pasityčiojimas iš Lietuvos žmonių ir darbdavių iš darbuotojų, be to jis naudingas tik tiems, kurie nori atsivežti pigios darbo jėgos iš užsienio“.

Apie tai kad reikia taisyti Darbo kodeksą kalbėjo ir „valstiečių“ vedlys Saulius Skvernelis. „Šis kodeksas grąžintų Lietuvą į baudžiavos laikus“, - griežtai darbdavio ir darbuotojo santykius reguliuojančių įstatymų rinkinį įvertino politikas.

Politologai įsitikinę, kad liberalų pasaulėžiūrą atitinkantis Darbo kodeksas, už kurį balsavo ir socialdemokratai, atėmė didžiąją dalį balsų iš socdemų.

Verslininkai su baime klausosi tokių kalbų ir tvirtina, kad „valstiečiams“ reikėtų blaiviai įvertinti situaciją ir nepasiduoti populizmui.

Kaip LNK „Žinioms“ sakė Investuotojų forumo direktorė Rūta Skyrienė, naujai išrinkta valdžia turėtų suprasti, kad daugiausiai pakeitimų reikia darbo santykius reguliuojančioje įstatymų bazėje. „Jiems pirmiausia reikėtų įsigilinti į Darbo kodeksą. Jeigu jie iš tikrųjų ateina su pokyčiais Lietuvoje, turėtų pamatyti, kad didžiausių pokyčių Lietuvoje reikalauja darbo rinkos reguliavimas“, - teigė R. Skyrienė.

„Tiesa“ primena, kad prezidentė Dalia Grybauskaitė Darbo kodeksą vetavo ir pateikė seimui svarstyti pataisas. Tuo tarpu parlamentas prieš pora savaičių šalies vadovės veto atmetė ir paliko galioti birželį priimtą Darbo kodeksą.

2016 10 11 09:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt