pirmadienis, spalio 26 d.
Degalų kainų Lietuvoje pinganti nafta neišjudina
tiesa.com

Pingant naftai, Lietuvos degalinėse kainos laikosi gana stabiliai. Ir nors degalinių tinkle atstovai po kiekvieno priekaišto dėl kainų, pažeria daugybę argumentų, seimo narys Stasys Brunza įsitikinęs, kad pardavėjai naudojasi padėtimi rinkoje. Parlamentaro nuomone, valstybė privalo pradėti reguliuoti kainas.

„Ar degalų kainos mūsų šalyje sumenko proporcingai pasaulio rinkose pingančiai naftai ir kodėl jos ir toliau išlieka aukštesnės nei pas kaimynus?“ – tokius klausimus kėlė spaudos konferencijoje S. Brunza.

Jis atkreipė dėmesį, kad laisvos rinkose dėsniai Lietuvoje neveikia, o tą įrodo septynerių metų duomenys. „Surinkti duomenys įrodo, kad degalų rinkoje piktnaudžiaujama dominuojančia padėtimi. Nuo birželio vidurio jau stipriai krito naftos kainos, o jei pasižiūrime į degalų kainas Lietuvoje, tai jos stabiliai ir gražiai laikėsi iki liepos pabaigos“, - kalbėjo S. Brunza.

S. Brunza tvirtino, kad konkurencija mažmeninėje degalų rinkoje nedidėja ir, matyt, artimiausiu metu padėtis nesikeis, tad jis siūlo Vyriausybei iš naujo svarstyti reguliuoti kainas. Šią funkciją seimo nario manymu turėtų atlikti Energetikos kainų ir kontrolės komisija.

Šios komisijos pirmininko Šarūno Keserausko nuomone, kurią jis išsakė portalui delfi.lt, valstybė nieku gyvu neturėtų kišti rankų prie kainų, o sudaryti visas sąlygas konkurencijai skatinti.

Tai ne pirmas S. Brunzos pasiūlymas Vyriausybei regiliuoti degalų kainas. Anksčiau vyriausybės nariai jį atmetė rdenį.

2015 08 19 13:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt