antradienis, balandžio 13 d.
Dėl „AstraZenecos“ vakcinos lauks Europos vaistų agentūros išvadų
BNS

Sprendimus dėl tolesnio „AstraZeneca“ vakcinos naudojimo Sveikatos apsaugos ministerija priims, sulaukusi patvirtintų Europos vaistų agentūros (EVA) išvadų.

„Šioje vietoje ministerija stebi visą informacijos lauką, visas žinias iš Europos Sąjungos, tačiau priimti sprendimų, kol neturime faktais grįstos informacijos, nėra skubama. Ministerija jau įrodė, kad žmonių saugumas yra pirmoje vietoje, net jei tai nėra labai naudinga atskiros vakcinos atžvilgiu, tačiau mes lauksime patvirtintų išvadų, kurios leistų priimti kažkokius sprendimus, – BNS antradienį sakė sveikatos apsaugos ministro atstovė Aistė Šuksta.

„Mes vadovausimės tuo, ką pasakys Europos vaistų agentūra ir Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba“, – pridūrė ji.

Taip ministro atstovė kalbėjo po to, kai vienas aukšto rango EVA pareigūnas antradienį paskelbtame interviu sakė, kad yra ryšys tarp bendrovės „AstraZeneca“ vakcinos nuo koronaviruso ir retų kraujo krešulių susidarymo atvejų.

EVA vakcinų programos vadovas Marco Cavaleri Italijos laikraščiui „Il Messaggero“ sakė: „Mano nuomone – dabar tai galime pasakyti – aišku, kad yra ryšys su šia vakcina“, nors kol kas neaišku, kas lemia tokią reakciją.

Savo ruožtu Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba BNS informavo, kad šią savaitę EVA Farmakologinio budrumo rizikos vertinimo komitete vyksta „AstraZeneca“ vakcinos svarstymas, o „komentuoti bus galima tada, kai bus priimti sprendimai“.

Lietuvoje ir virtinėje Europos valstybių skiepijimas „AstraZeneca“ vakcina kovo viduryje buvo laikinai sustabdytas dėl nustatytų tromboembolijos atvejų paskiepytiems žmonėms.

Vėliau Europos vaistų agentūra paskelbė, jog ši vakcina nuo COVID-19 yra saugi ir veiksminga, todėl skiepijimas šiuo preparatu buvo atnaujintas.

Vis dėlto EVA pabrėžė, kad „negali galutinai atmesti ryšio“ tarp reto tipo kraujo krešulių ir vakcinos, todėl ėmėsi tolesnio tyrimo dėl minėtų retų atvejų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 04 06 18:42
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt