pirmadienis, sausio 17 d.
Dėl „Belaruskalij“ trąšų tranzito opozicija siūlo steigti laikinąją tyrimo komisiją
BNS
BNS foto
Aurelijus Veryga

Dėl „Belaruskalij“ trąšų tranzito Seimo opozicija siūlo steigti laikinąją tyrimo komisiją, siekiant išaiškinti visas susidariusios situacijos aplinkybes.

Antradienį Seime registruotas tą numatantis nutarimas, jį pasirašė 50 opozicinių frakcijų narių. Dėl komisijos sudarymo parlamente planuojama balsuoti ketvirtadienį.

Trečiadienį LRT „valstiečių“ frakcijos seniūnės pavaduotojas Aurelijus Veryga teigė, kad opozicija „nori išsiaiškinti, kas prisimelavo šitoje istorijoje“.

„Opozicijos tikslas yra išsiaiškinti, kas priiminėjo sprendimus, ar tai buvo daroma su ministrų žinia, kaip ten vyko derinimai dėl įvairių finansinių atsiskaitymų, avansų“, – kalbėjo parlamentaras.

Tuo metu valdančiųjų konservatorių atstovas Jurgis Razma teigė, kad taip Seimo opozicija bando „rinkti politinius balus“.

„Dar mes frakcijoje nesitarėme dėl tos iniciatyvos (laikinosios komisijos – BNS), bet aš, kai perskaičiau surašytus klausimus, man atrodo juos ramiausiai, be jokių komisijų sudarinėjimo, gali nusiųsti atitinkamoms vyriausybinėms struktūroms“, – kalbėjo politikas.

„Čia nėra santykiai su privačiais subjektais, kur tyrimo komisija reikalinga su specialiais įgaliojimais, kad ir privatūs subjektai ateitų, duotų komentarus“, – pridūrė jis.

Nepaisant problemų stabdant „Belaruskalij“ trąšų tranzitą per Lietuvą, premjerė Ingrida Šimonytė antradienį vėlai vakare pareiškė, kad užsienio reikalų ir susisiekimo ministrai Gabrielius Landsbergis bei Marius Skuodis turi toliau eiti pareigas.

Ji antradienį pranešė netenkinanti ministrų atsistatydinimų pareiškimų.

G. Landsbergis ir M. Skuodis praėjusią savaitę pranešė esantys pasirengę atsistatydinti dėl tebesitęsiančio „Belaruskalij“ trąšų tranzito per Lietuvą, nepaisant gruodžio 8 dieną įsigaliojusių JAV sankcijų šiai įmonei.

Lietuvos Vyriausybė jau įsigaliojus sankcijoms paskelbė siekianti nutraukti „Lietuvos geležinkelių“ sutartį su „Belaruskalij“, nors teigia, kad JAV sankcijos trąšų tranzitui Lietuvoje tiesiogiai nėra taikomos.

Antradienio vakarą „Lietuvos geležinkelių“ valdyba su valstybės valdomos įmonių grupės vadovu Mantu Bartuška sutarė, kad šis atsistatydins po pereinamojo laikotarpio, taip siekiant sumažinti reputacines rizikas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 12 15 09:45
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt