pirmadienis, spalio 18 d.
Dėl hibridinių atakų pasienyje su Lietuva A. Merkel kreipėsi į Minską
BNS
Scanpix
A. Lukašenka

Vokietijos kanclerė Angela Merkel kreipėsi į Baltarusiją, ragindama padėti migrantams, o ne siųsti juos per sieną į Europos Sąjunga, pavadinusi tai „hibridine ataka“.

Taip ji kalbėjo viešėdama Lenkijoje, kur su šalies atstovais aptarė neteisėtos migracijos į Lenkiją, Lietuvą ir Latviją klausimus.

„Baltarusijos pusė raginama suvokti, kad hibridinėms atakoms naudoja neapsaugotus žmones iš kitų regionų“, – spaudos konferencijoje sakė politikė.

„Manau, kad yra visiškai nepriimtina rengti tokias atakas, pasinaudojant šiais žmonėmis“, – pridūrė ji.

Ji pridūrė, kad šį klausimą aptarė su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.

A. Merkel teigimu, migrantams turėtų padėti humanitarinės organizacijos, ir „Lenkijos pusė taip pat turi būti tam atvira“.

Europos Sąjunga įtaria, kad migrantų srautus organizuoja Baltarusijos prezidento Aliaksandro Lukašenkos režimas, taip keršydamas už griežtas Bendrijos sankcijas.

Pastaraisiais mėnesiais tūkstančiai migrantų kirto arba bandė kirsti išorinę ES sieną. Tai beprecedentis įvykis šiame regione.

Lenkija į pasienį nusiuntė apie 2 tūkst. karių, pradėjo statyti pjaunančios vielos tvorą ir pasienio teritorijoje paskelbė nepaprastąją padėtį.

Lenkijos dešiniojo sparno populistinės vyriausybės kritikai apkaltino ją naudojant migracijos klausimą politinei paramai auginti ir nesugebant tinkamai suteikti pagalbos migrantams.

A. Merkel sakė, kad tai – paskutinis jos, kaip kanclerės, vizitas Varšuvoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 09 11 18:57
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt