penktadienis, rugsėjo 18 d.
Dėl humanitarinių priežasčių atvykti į Lietuvą leista 64 baltarusiams
BNS

Pasinaudoti humanitarine išimtimi ir atvykti į Lietuvą leista 64 baltarusiams, sako vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

„Tas leidimas išduodamas labai greitai. (...) Šiuo metu išduoti 64 tokie leidimai, bet ne visi Baltarusijos piliečiai ir pasinaudojo. Labai sunkus sprendimas yra palikti tėvynę, ypač kai esi tose politinės batalijose“, – LRT radijui antradienį teigė ministrė.

Kaip vėliau BNS patikslino ministrės patarėja Božena Zaborovska-Zdanovič, iš visų leidimą atvykti gavusių asmenų juo kol kas pasinaudojo 21 baltarusis, likusieji į Lietuvą dar tik ruošiasi atvykti.

Be to, ji pabrėžė, kad po prezidento rinkimų Baltarusijoje dar 11 asmenų paprašė suteikti politinį prieglobstį.

Kaip LRT radijui sakė R. Tamašunienė, kol kas didelio srauto norinčiųjų atvykti iš Baltarusijos nepastebima. Vis dėlto, anot ministrės, pirmadienį per neformalų Vyriausybės posėdį aptartas priemonių planas, kokią realią pagalbą Lietuva gali suteikti į šalį atvykstantiems baltarusiams.

„Kalbame apie švietimo pagalbą, taip pat galimybę gydytis Lietuvoje. Pagrindinis Vidaus reikalų ministerijos siūlymas – kaip palengvinti nacionalinių vizų išdavimą. Tada žmonės galėtų savarankiškai atvykti, susirasti darbą pagal savo specialybę“, – kalbėjo ministrė.

Ministrų kabinetas išimtį baltarusiams dėl atvykimo ypatingais humanitariniais tikslais priėmė rugpjūčio viduryje, Baltarusijos režimui po prezidento rinkimų pradėjus brutaliai malšinti taikius protestus.

Iškart po Baltarusijos prezidento rinkimų į Lietuvą atvyko ir buvusi opozicijos kandidatė Sviatlana Cichanouskaja. Jai suteikta apsauga.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 09 01 10:22
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt