trečiadienis, spalio 21 d.
Dėl nekokybiško senoliams tiekiamo maisto bus tiriami trys sostinės senelių globos namai
Alfa.lt

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) atlieka tyrimą jau anksčiau už neefektyvią ir nuostolingą veiklą pagarsėjusiuose globos namuose „Senevita“, Senjorų socialinės globos namuose bei Antavilių pensionate. Tyrimas buvo pradėtas gavus pranešimų, kad šiose įstaigose yra tiekiamas prastos kokybės, neįvairus, beskonis ir atšalęs maistas, taip pat skundžiamasi, kad dėl mažų porcijų maisto senoliams tiesiog neužtenka.

Žmonių skundus dėl netinkamai maitinamų senolių gavo Socialinių paslaugų priežiūros departamentas (SPPD), jo specialistai šių metų liepos – rugsėjo mėnesį lankėsi visose trijose globos namuose ir vertino ten esamą situaciją. Paaiškėjo, kad visiems trims globos namams maistą tiekia tas pats tiekėjas „Dussmann Service“.

Vilniaus rajone įsikūrusių „Senevita“ globos namų gyventojai bei jų artimieji vertinimo metu SPPD specialistams nurodė, kad patiekiamas maistas yra neskanus, neįvairus, beskonis ir maisto nepakanka. Gyventojai taip pat teigė, kad maistas yra patiekiamas atšalęs.

Panaši situacija ir Antavilių pensionate, kurio gyventojai skundėsi, kad maistas patiekiamas neskanus, nekokybiškas ir su labai mažai daržovių. Trečiojoje SPPD vertinamoje įstaigoje - Senjorų socialinės globos namuose, skundą pateikę devyni asmenys nurodė, kad globos namuose patiekiamas neįvairus ir nekokybiškas maistas, kurio yra per mažai norint sočiai pavalgyti.

SPPD atsižvelgdamas į nusiskundimus, iškėlė klausimą ar šių globos namų gyventojams užtikrinamos kokybiškos maitinimo paslaugos ir pranešė apie tai VMVT, kuri šiuo metu ir atlieka tyrimus visose į departamento akiratį pakliuvusiose globos namuose.

Senoliai ir jų artimieji teigia, kad prasta situacija yra ne tik su maitinimu, jie skundžiasi ir dėl nepakankamo higienos užtikrinimo, bei patalpų valymo.

2020 09 23 15:09
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt