trečiadienis, birželio 3 d.
Dėl progresinių mokesčių konservatoriai susivienijo su „tvarkiečiais“
tiesa.com

Seime antradienį po pateikimo buvo pritarta „tvarkiečių“ iniciatyvai įvesti progresinius gyventojų pajamų mokesčius: už šią iniciatyvą balsavo didžioji daugumą valdančiųjų konservatorių, taip pat opoziciniai socialdemokratai, „tvarkiečiai“, Darbo partija. Po balsavimo Liberalų sąjūdžio narė Dalia Kuodytė reziumavo, jog parlamente susiformavo nauja koalicija, mat konservatoriai visiškai nereagavo į koalicijos partnerių liberalcentristų ir liberalų prašymus progresinius mokesčius atmesti.

Už partijos „Tvarka ir teisingumas“ pasiūlytą idėją antradienį balsavo 72 Seimo nariai, prieš buvo 12 parlamentarų ir 28 politikai susilaikė. Šis teisės akto projektas Seime bus toliau svarstomas pavasarį.

Kaip žinoma, finansų ministrė Ingrida Šimonytė visuomet pabrėžia, kad Lietuvoje iš dalies jau gyvuoja progresinė pajamų apmokestinimo tvarka, mat mūsų šalyje yra taikomas diferencijuotas neapmokestinamasis pajamų dydis.

Tai reiškia, kad didesnį atlyginimą gaunančių žmonių pajamoms neapmokestinamas minimumas netaikomas, o nuo mažesnį darbo užmokestį gaunančių gyventojų pajamų atskaičiuojama mažiau, mat dalis jų pajamų neapmokestinama.

Siūlomi progresiniai mokesčiai ir palūkanų apmokestinimas

Anot „tvarkiečių“ frakcijos atstovo Juliaus Veselkos, žmonės, uždirbantys per mėnesį iki 1250 Lt atlyginimą arba iki 15 tūkst. Lt per metus, mokėtų 5 proc. pajamų mokestį. Uždirbantieji daugiau – nuo 1251 Lt iki 8000 Lt per mėnesį arba 15-96 tūkst. Lt per metus būtų apmokestinami 20 proc. pajamų tarifu, tuo tarpu sugebantys uždirbti nuo 8001 Lt arba nuo 96 tūkst. Lt – 35 proc. tarifu.

J. Veselka skaičiuoja, kad esant tokiam apmokestinimui žmonės, uždirbantys 800 Lt per mėnesį, išloštų apie 9,5 Lt/mėn. Uždirbantieji 1200 Lt esą turėtų išlošti per mėnesį apie 61 Lt, tie, kurie gauna apie 2 tūkst. Lt, sutaupytų 45,5 Lt/mėn., uždirbantys 3 tūkst. - sumokėtų mažiau 25,5 Lt/mėn., o tie, kurie uždirba apie 3,5 tūkst. - išloštų apie 5 Lt/mėn.

Tuo tarpu žmogus, uždirbantis apie 4 tūkst. Lt, papildomai sumokėtų 12,5 Lt/mėn., gaunantis apie 6 tūkst. Lt sumokėtų 112,5 Lt/mėn. daugiau, uždirbantis apie 8 tūkst. mokėtų 212 Lt daugiau nei dabar. Asmens, uždirbančio apie 10 tūkst. Lt, sumokami mokesčiai per mėnesį padidėtų 425 Lt/mėn., 12 tūkst. Lt – 825 Lt ir taip toliau.

2011 12 13 18:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt