pirmadienis, birželio 1 d.
Dėl Vilniaus oro uoste brutaliai užmuštos lapės gyvūnų teisių gynėjai kreipėsi į policiją
Alfa.lt

Šią savaitę feisbuke paviešintas vaizdo įrašas, kaip Vilniaus oro uosto darbuotojai oro uosto teritorijoje su džipu persekioja ir suvažinėja laukinį gyvūną, jau sulaukė neigiamos visuomenės reakcijos, o dabar gali sulaukti ir teisėsaugos įsikišimo.

Virtualioje erdvėje paskelbtame vaizdo įraše matyti, kaip oro uosto darbuotojai vaikosi pasprukti bandančią lapę, galiausiai laukinis gyvūnas pakliūna po automobilio ratais.

Nufilmuotas vaizdo įrašas jau apskriejo žiniasklaidą, oro uoste įvykusi situacija sulaukė tiek pasmerkimo dėl nežmoniško elgesio, tiek pateisinimų, kad lėktuvų ir žmonių saugumas svarbiau už neprognozuojamo laukinio gyvūno gyvybę.

Dėl oro uosto darbuotojų elgesio taip pat kreiptasi į teisėsaugą – viešoji įstaiga „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ feisbuke informavo, kad pateikė policijai pareiškimą dėl žiauraus elgesio su gyvūnais.

„Socialiniame tinkle „Facebook“ pasirodžius įrašui, kaip, galimai Vilniaus oro uosto teritorijoje, galimai jo darbuotojai su mašina vaikosi gyvūną, kol jį suvažinėja ir jis nugaišta, VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ (toliau – GGI) kreipėsi į policiją dėl LR baudžiamojo kodekso 310 straipsnio pažeidimo.

Filmuota medžiaga pasidalijusio asmens teigimu, gegužės 6 d. 18.52 val. pastebėta, jog Vilniaus oro uosto teritorijoje automobilis juda nelogiškai, girdėjosi jo padangų slydimo garsas ir užfiksuota, kad taip vaikomas gyvūnas (galimai – lapė), kol šis nusilpsta ir yra suvažinėjamas. Po kurio laiko atvažiuoja antrasis automobilis ir išveža gyvūno gaišeną.

GGI komunikacijos vadovės Kamilės Sakalauskaitės nuomone, toks vaizdo įrašas parodo neatsakingą požiūrį į gyvūnus privačioje teritorijoje ir gali būti traktuojamas kaip žiaurus elgesys: „Visada yra humaniškų būdų, kurie leidžia „išprašyti“ nelauktus svečius iš savo teritorijos. Tačiau šįkart stebina situacijoje dalyvavusių asmenų žiaurumas – vaikyti gyvūną iki išsekimo ir suvažinėjant užbaigti jo kančias yra ne tik nehumaniška, bet ir draudžiama įstatymų“, – rašoma įstaigos paskyroje.

Anot „Gyvūnų gerovės iniciatyvų“, tai – ne pirmoji panaši istorija; 2009 m. oro uoste panašiomis aplinkybėmis buvo nušautas šuo.

2020 05 08 17:30
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt