pirmadienis, liepos 6 d.
Dešimtis mergaičių prievartavęs pulkininkas kalėjime bijo mirties
tiesa.com

Už visą pluoštą bjaurių nusikaltimų, kuriuos atliko prieš dešimtis mažamečių mergaičių, nuteistas buvęs Generolo Jono Žemaičio akademijos pulkininkas Saulius Vitkus atkakliai siekia įtikinti teisėjus ir pataisos namų administraciją, kad negali kalėti kartu su kitais kaliniais.

Seksualinis nusikaltėlis šiais metais jau du kartus kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą (VAAT), siekdamas priversti pataisos namų vadovybę izoliuoti jį nuo kitų kalinių ar perkelti kalėti su buvusiais pareigūnais ir valstybės tarnautojais.

Tačiau iškrypėlio pastangos – bevaisės.

Bijo susidorojimo ir mirties

Dar praėjusį kovą S. Vitkus kreipėsi į VAAT, skųsdamasis Kalėjimų departamento ir Vilniaus pataisos namų vadovybės nenoru atsižvelgti į jo pageidavimus. Kalinys norėjo, kad jam nebūtų ribojamas kompiuterio naudojimo laikas (jis apribotas iki trijų valandų per parą), taip pat prašė būti perkeltas kalėti su statutiniais pareigūnais ir valstybės tarnautojais.

Tokį prašymą S. Vitkus motyvavo tuo, kad bendrame būryje kaliniai iš jo tyčiojasi, gresia pavojus jo gyvybei. S. Vitkus taip pat norėjo kalėti mažesnėje kameroje.

VAAT teisėjų sprendimas buvusiam pulkininkui buvo palankus, tačiau po kelių mėnesių šį teismą pasiekė dar vienas S. Vitkaus skundas – kalinys ir vėl skundėsi tuo, kad jam neleidžiama naudotis kompiuteriu, toliau tenka gyventi mažame plote su 11 kitų kalinių.

Anot S. Vitkaus, nors VAAT jau anksčiau buvo panaikinęs jam nepalankius sprendimus, nei pataisos namai, nei Kalėjimų departamentas nepakeitė situacijos.

Kaip paaiškėjo, S. Vitkus ne kartą skundėsi pataisos namų administracijai, prašydamas jį izoliuoti arba perkelti į būrius, kuriuose bausmę atlieka pareigūnai. Anot kalinio, tarp buvusių valstybės tarnautojų ir kitų kalinių pataisos namuose dažnai kyla konfliktų, kurie baigiasi mirtimi.

S. Vitkus taip pat tikino teisėjus, kad, kalėdamas su eiliniais kaliniais, nuolatos patiria patyčias ir žeminimą.

Pasak nuteistojo, Lukiškių kalėjime jis septynerius metus buvo kalinamas kartu su kitais buvusiais valstybės tarnautojais, o štai pataisos namuose kažkodėl yra kalinamas bendruose būriuose.

Tačiau antrąkart sėkmės S. Vitkus nesulaukė – trečiadienį VAAT atmetė kalinio skundą kaip nepagrįstą. Teisėjai pripažino, kad pataisos namų ir Kalėjimų departamento sprendimai netenkinti S. Vitkaus prašymų yra pagrįsti, taip pat teisinga pataisos namų administracijos nuomonė, kad Lietuvos kariuomenės karininko statusas nėra tapatus pareigūno statusui.

Išnaudojo dešimtis mergaičių

2012 m. Vilniaus apygardos teisme S. Vitkus buvo nuteistas 18 metų laisvės atėmimo bausme už tai, kad tvirkino mergaites, taip pat jas aktyviai prievartavo ir žagino. Maždaug 2006–2009 m. buvęs karininkas išniekino 13 mergaičių, kurių amžius svyravo nuo 9 iki 13 metų. Įvairiose vietose – tiek viešose, tiek ir namuose – S. Vitkus seksualiai išnaudodavo šias mergaites, o kai kurias – ir ne po vieną kartą. Suėmus karininką, jo kompiuteryje buvo aptikta daugiau nei 100 tūkst. vaikų nuotraukų, o iš viso nustatyti 48 epizodai dėl 76 nusikalstamų veikų.

2014 m. balandį S. Vitkus išgirdo dar vieną nuosprendį – už dešimties mergaičių tvirkinimą jis buvo nuteistas 6 metų laisvės atėmimo bausme. Virtualioje erdvėje buvęs karininkas apsimesdavo nepilnamete mergaite ir įkalbinėdavo, siūlydavo piniginį atlygį, o kartais ir grasindavo mažametėms, prašydamas jų nusifotografuoti apsinuoginusioms, o nuotraukas atsiųsti jam. 

ŠALTINIS: alfa.lt

2018 11 07 14:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt