antradienis, lapkričio 30 d.
Didžiosios šalies bendrovės solidarizuojasi su LGBT bendruomene: išreiškė palaikymą Partnerystės įstatymui
Alfa.lt
LGBT vėliava

Lyderiaujančios Lietuvos kompanijos reiškia bendrą poziciją, siekdamos atkreipti dėmesį į partnerystės reglamentavimo būtinybę šalyje. Savo socialinių tinklų paskyrose organizacijos dalijasi vaizdo klipu, kuriame reiškia paramą LGBT bendruomenei ir pasisako už lygias žmonių teises nepaisant jų seksualinės orientacijos.

Prie „Danske Bank“ Lietuvoje Vaivorykštės iniciatyvinės grupės organizuojamos iniciatyvos jungiasi „Vinted“, „Telia“, „Nasdaq“, „Moody‘s“ bei „Thermo Fisher Scientific“ kompanijos.

Seime dar gegužės mėnesį pateikimo stadijoje buvo atmestas ir grąžintas tobulinti lyčiai neutralios Partnerystės įstatymo projektas. Iniciatyvą tuomet palaikė 63 parlamentarai, 58 balsavo prieš ir 7 susilaikė.

Partnerystės reglamentavimo klausimas kyla jau pastaruosius 20 metų, tad tikime, kad ilgiau delsti nebegalima.

Artimiausiu metu į Seimą turėtų grįžti Partnerystės įstatymo projektas, tad viešojoje erdvėje gausu diskusijų apie partnerystės reglamentavimo svarbą.

„Partnerystės reglamentavimo klausimas kyla jau pastaruosius 20 metų, tad tikime, kad ilgiau delsti nebegalima, o tiek tų pačių, tiek skirtingų lyčių poros turi turėti įstatymais nustatytą teisę į partnerystę. Šia iniciatyva reiškiame tvirtą palaikymą civilinės partnerystės reglamentavimo idėjai ir jos įgyvendinimui Lietuvoje bei išsakome poziciją, kuri verslo atstovų iki šiol galbūt nebuvo taip aiškiai reiškiama“, – teigia „Danske Bank“ verslo operacijų rizikos valdymo vadovas ir Vaivorykštės iniciatyvinės grupės „Danske Bank“ Lietuvoje įkūrėjas Kęstas Nugaris.

Organizacijos, palaikančios įvairovę, siunčia aiškią žinutę savo darbuotojams, kad čia kiekvienas žmogus gali būti savimi.

Įvairovės valdymo ekspertė Vilma Gabrieliūtė pabrėžia, kad tai, jog didieji šalies darbdaviai imasi praktinių veiksmų užtikrinant įvairovę organizacijose ir apie tai komunikuoja viešai, yra itin svarbu ir atskleidžia, kad įmonės yra įsipareigojusios įgyvendinti lygių galimybių principus bei suvokia, kokią žalą daro lyčių nelygybė, homofobija, ksenofobija ir kitos išankstinės nuostatos.

„Darbdavių veiksmai įvairovės srityje, įvairių tyrimų duomenimis, prisideda ne tik prie socialinės nelygybės mažinimo visuomenėje, bet ir lemia pačių darbuotojų geresnę savijautą bei lojalumą organizacijai. Organizacijos, palaikančios įvairovę, siunčia aiškią žinutę savo darbuotojams, kad čia kiekvienas žmogus gali būti savimi, o įvairios šeimos formos yra vertinamos“, – sakė V. Gabrieliūtė.

2021 11 23 13:53
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt