šeštadienis, sausio 23 d.
Dirbsiantys nuo pirmadienio tėvai galės palikti vaikus darželiuose
Alfa.lt

Pirmadienį į darbą išeina daugelis žmonių: virėjai, kirpėjai, kavinių aptarnaujantis personalas ir kiti, tačiau ar jie turės, kam palikti vaikus, dar kelia klausimų.

Žiniasklaidoje pasirodė įvairių pranešimų apie tolimesnį darželių darbą: kai kur rašoma, jog darbą pradės privatūs darželiai, kai kur – jos atsidarys kelios grupės visuose darželiuose tik dirbantiems. Į Alfa.lt naujienų portalo klausimus atsakė didžiųjų miestų savivaldybės.

Vyriausybė atnaujino sprendimą dėl vaikų priežiūros įstaigose organizavimo, todėl gavus leidimą Kaune taip pat praplėstas darbuotojų sričių ratas, kurie išskirtiniais atvejais gali atvesti vaikus į darželį. 

„Nuo šiol vaikų priežiūros paslaugos bus teikiamos ne tik medikų ir pareigūnų, bet ir kitų sričių, kurių veikla atnaujinama švelninant karantiną, darbuotojų vaikams“, – kalbėjo savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Eglė Andriuškienė.

Pasak jos, mažamečių vaikų neturintys kur palikti dirbantys tėvai, visų pirma, turi kreiptis į iki šiol lankytą darželį. Privalu pateikti abiejų tėvų pažymas iš darboviečių su jų darbo grafikais. Tiesa, priežiūros vieta vaikui gali būti priskirta kitame tuo metu veikiančiame darželyje.

„Tais atvejais, kai abu tėvai dirba ir nė vienas jų neturi galimybės dirbti nuotoliniu būdu iš namų ir nėra kam pasirūpinti vaikais, miestas užtikrins vaikų priežiūrą bei maitinimą“, – patiksino E. Andriuškienė.

Kaip ir iki šiol, veikiančiuose darželiuose bus laikomasi visų saugumo reikalavimų. Auklėtojos naudosis apsaugos priemonėmis: kaukėmis, respiratoriais, veido gaubtais, vienkartinėmis pirštinėmis, bus dezinfekuojamos patalpos ir tikrinama auklėtojų bei vaikučių temperatūra, bendroji sveikatos būklė.

Savivaldybės atstovė prašė tėvelių apie vaiko vedimą į darželį svarstyti tik tada, kai priežiūra tikrai būtina, nes saugiausiais būdas išvengti viruso vis dar yra likti namuose.

Sostinėje priims ir pradinukus

Dalis Vilniaus savivaldybės darželių ir mokyklų nuo balandžio 27 d. pradeda teikti vaikų priežiūros paslaugas darželinukams, priešmokyklinukams ir pradinukams. Sprendimas priimtas remiantis trečiadienį priimtu Vyriausybės sprendimu švelninti karantiną.

Atsižvelgus į gautų prašymų skaičių, veiklą pradės ne visi darželiai ar mokyklos – iš pradžių planuojama atidaryti po keletą ugdymo įstaigų kiekvienoje seniūnijoje.

„Švelninant karantiną, kai kuriems tėveliams reikės būtinai sugrįžti atgal į darbus, o tai reiškia, kad ne visi galės patys pasirūpinti savo vaikais. Mūsų, kaip savivaldybės, pareiga tampa užtikrinti, kad vaikai gautų tinkamą priežiūrą net ir karantino metu. Tėveliai jau dabar gali pradėti teikti prašymus bei darbdavio pažymas savo mokykloms ar darželiams, įrodančias, kad būtina sugrįžti į darbus, o mes, atsižvelgę į jas, pažadame pasirūpinti vaikais“, – kalbėjo Vilniaus mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė.

Vaikų priežiūra bus organizuojama tik užtikrinus visas apsaugos priemones ir laikantis reikalavimų, kad virusas neplistų: sudarytos tinkamos sąlygos darbuotojų ir vaikų rankų higienai, patalpos dažnai išvėdinamos, o aplinka valoma laikantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos parengtų rekomendacijų patalpų valymui COVID-19 pandemijos metu.

Klaipėdoje priims tik į iki šiol lankytą darželį

Klaipėdos miestas priežiūrą organizuos ikimokyklinio amžiaus vaikams. Vaikų priežiūra nuo balandžio 27 d. bus organizuojama darželiuose, vaikai bus priimami į tas įstaigas, kurias jie lankė iki karantino.

Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijose savivaldybėms nurodyta, kad karantino metu vaikų priežiūros paslaugos teikimą savivaldybės organizuoja tais atvejais, kai vaiko priežiūros neįmanoma užtikrinti jo namuose ir yra tėvų, įtėvių, globėjų ar rūpintojų kreipimasis bei pateikiama darbdavio pažyma dėl būtinumo atitinkamas funkcijas (darbus) atlikti darbo vietoje. 

Tai pat nurodyta, kad vaikų priežiūros paslaugas rekomenduojama organizuoti įstaigose, turinčiose leidimą-higienos pasą ikimokyklinio ugdymo veiklai.

Visų savivaldybių atstovai pranešė apie būtinas saugos priemones darželiuose, kurių bus laikomasi nuo balandžio 27 d. Apsisaugoti ir apsaugoti savo vaikus turės tiek tėveliai, tiek auklėtojai bei kiti įstaigų darbuotojai.

2020 04 24 16:41
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt