trečiadienis, sausio 20 d.
Drama Vilniuje: iš šešto aukšto iškritus ir žuvus vienų metų vaikui, jo auklei teko aiškintis teisme
Alfa.lt

2019 m. vasarą Lietuvos dėmesį trumpam prikaustė Vilniuje įvykusi tragedija, kai pro šešto aukšto langą iškrito ir žuvo vienų metų kūdikis. Vaiką prižiūrėti turėjo auklė, baudžiamojon atsakomybėn patraukta vilnietė Violeta Grišečkina. Moteris buvo nuteista už neatsargų gyvybės atėmimą, tačiau šiomis dienomis sulaukė išteisinamojo nuosprendžio, nors ir turėjo atlyginti visą padarytą žalą.

Didelio dėmesio sulaukusi tragedija įvyko 2019 m. rugpjūčio pradžioje Vilniuje, Tuskulėnų gatvėje. Bylos duomenimis, auklė užmigdė mažametį vežimėlyje, o tuomet, elgdamasi neatsargiai, atidarė langą, kurio palangė buvo vos 10 centimetrų aukščiau už grindis. Vaikui pabudus, V. Grišečkina kartu su juo nuėjo į virtuvę, tačiau lango neuždarė. Virtuvėje auklė vaiką paliko be priežiūros, todėl vaikas pats grįžo į kambarį ir iškrito per neuždarytą langą iš šešto aukšto.

Vilniaus miesto apylinkės teismas šių metų rugpjūtį vilnietę pripažino kalta dėl neatsargaus gyvybės atėmimo. Nuosprendžiu buvo skirta vienų metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant dvejų metų laikotarpiui. Po nelaimės V. Grišečkina vieną parą praleido už grotų, pastarasis laikotarpis buvo įskaitytas kaip jau atlikta bausmės dalis.

Vaiko netekusiems tėvams iš auklės buvo priteisti 1449,46 euro turtinei žalai atlyginti ir 14 tūkst. eurų moralinei žalai padengti, taip pat 363 eurai advokatų išlaidoms padengti. Vilnietė iš karto po prižiūrėto vaiko žūties jo tėvams buvo pervedusi 1,5 tūkst. eurų.

Praėjusį rugpjūtį paskelbtas nuosprendis taip ir neįsiteisėjo, kadangi buvo apskųstas Vilniaus apygardos teismui, o šis nuosprendį panaikino. Skundą teismui pateikė nuteistosios advokatas Marius Grucė, prašęs savo klientę atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Pirmosios instancijos teismas nesiryžo auklės atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės, baiminantis, kad V. Grišečkina neatlygins visos padarytos žalos.

Pirmosios instancijos teisme išties būta abejonių dėl galimybės V. Grišečkiną atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės – moteris nurodė, kad jos finansinė padėtis yra prasta, gyvena socialiniame būste, tenka rūpintis keliais vaikais, netgi 1,5 tūkst. eurų, kuriuos perdavė vaiko netekusiems tėvams, padėjo surinkti draugai.

Tačiau paaiškėjo, kad nuteistoji visą neatlygintos žalos dalį, kiek daugiau nei 14 tūkst. eurų, vaiko netekusiems tėvams sumokėjo per kelias savaites nuo nuosprendžio paskelbimo – iki rugsėjo 17 d. Tiesa, kaip nurodoma naujame nuosprendyje, žalą moteris atlygino per trečiuosius asmenis.

Nuteistosios prašymui atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės neprieštaravo nei prokurorai, nei vaiko netekę tėvai, todėl Vilniaus apygardos teismas panaikino apkaltinamąjį nuosprendį. Teismo sprendimu buvusi auklė buvo atleista nuo baudžiamosios atsakomybės, o jos laiduotoja tapo dukra.

Teisme V. Grišečkina nurodė šiuo metu nedirbanti, esanti užregistruota Užimtumo tarnyboje, ir nežinanti, ar dar bedirbs aukle – teigė šio darbo dirbti nebegalinti dėl baimės ir įtampos.

2020 12 10 11:13
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt