šeštadienis, rugpjūčio 15 d.
Du nauji koronaviruso atvejai Lietuvoje – atvežti iš JAV
Alfa.lt

Iš penkių šeštadienį patvirtintų naujų koronaviruso atvejų, du yra atvežti iš Jungtinių Amerikos Valstijų, informavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Razmuvienė.

Ji pranešė, kad iš šeštadienį paskelbtų penkių naujų koronaviruso atvejų keturi fiksuoti Vilniaus mieste, penktas – Kėdainiuose.

Tarp naujų atvejų yra du įvežtiniai – koronavirusas diagnozuotas iš Jungtinių Amerikos Valstijų šią savaitę grįžusiai šeimai.

„Iš keturių Vilniuje registruotų atvejų yra du įvežtiniai – šeima iš Jungtinių Amerikos Valstijų. Jie grįžo, bet labai tvarkingai izoliavosi, atliko tyrimus“, – BNS sakė D. Razmuvienė.

Pasak jos, kol kas nėra duomenų, kiek užsikrėtusi šeima turėjo kontaktų. Iš JAV jie grįžo birželio 24 dieną, tyrimai mobiliajame punkte atlikti birželio 26 dieną.

„Jie grįžo birželio 24 dieną, atskrido į Vilniaus oro uostą, toliau savo transportu vyko ten, kur jiems buvo paskirta saviizoliacija. Jie nuvažiavo į mobilų punktą, buvo atlikti tyrimai ir birželio 26 dieną jie jau patys pasijuto blogai, pajuto simptomus. Bet jie kol kas gydomi namuose“, – sakė NVSC atstovė.

Anot jos, tarp šeštadienį patvirtintų naujų atvejų taip pat yra anksčiau užsikrėtusios Respublikinės Vilniaus psichiatrijos ligoninės darbuotojos vyras ir vienas asmuo, turėjęs sąlytį su Santaros klinikose dirbančiu asmeniu.

Tuo metu daugiau informacijos apie atvejį Kėdainiuose D. Razmuvienė sakė kol kas negalinti pateikti.

Sveikatos apsaugos ministerija šeštadienį pranešė, kad praėjusią parą patvirtinti penki nauji koronaviruso atvejai, bendras skaičius išaugo iki 1813.

Nuo koronaviruso mirė 78 asmenys, dar dešimt koronavirusu užsikrėtusių žmonių mirė dėl kitų priežasčių.

Nuo birželio 1 dienos Lietuvoje registruoti 24 įvežtiniai atvejai.

2020 06 27 14:58
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt