antradienis, rugpjūčio 4 d.
Du universitetai gali tapti vienu
tiesa.com

Mykolo Romerio universitetas (MRU) ir Vilniaus pedagoginis universitetas (VPU) svarsto galimybes tapti viena aukštąja mokykla. Apie tai diskutavo speciali universitetų darbo grupė. Šios aukštosios mokyklos sutarė jau dabar pradėti bendradarbiauti fakultetų lygmeniu, pranešė Delfi.lt.

Dar praėjusių metų birželį MRU Taryba ir Senatas kreipėsi į kitas aukštąsias mokyklas kviesdami atvirai diskutuoti dėl Lietuvos aukštųjų mokyklų susijungimo ir konsorciumų sudarymo. Kreipimesi sakoma, kad į mokslo ir studijų sistemai kylančius iššūkius reikia atsakyti konsoliduojant aukštųjų mokyklų išteklius.

Kreipimesi taip pat pastebėta, kad šiuo metu ypač svarbu sutelkti socialinės ir humanitarinės srities aukštąjį mokslą, kadangi šių sričių neapėmė mokslo, studijų ir verslo slėnių projektai, jas mažiau palietė mokslo instituto tinklo pertvarka. Į MRU kreipimąsi atsiliepė VPU. 2011 m. pradžioje abu universitetai sudarė darbo grupę bendradarbiavimo galimybėms išanalizuoti.

„Jungtinė darbo grupė 2011 m. vasario pabaigoje pripažino, kad bendradarbiavimą skatina artimas abiejų aukštųjų mokyklų profilis ir bendra misija, o vykdomos studijų programos iš esmės nedubliuoja, bet papildo viena kitą. Darbo grupė taip pat diskutavo apie dvi galimas bendradarbiavimo galimybes – siūlomą susijungimą į vieną instituciją ir konsorciumo modelį“, – DELFI sakė MRU atstovas Kęstutis Saldžiūnas.

2011 09 28 15:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt