penktadienis, spalio 30 d.
Dvynukus pagimdžiusią mamą šokiravo medikės: užuot lankiusios sergantį naujagimį, klastojo dokumentus
Alfa.lt

Į Alfa.lt portalą laišku kreipėsi Panevėžyje gyvenanti mama, neseniai susilaukusi dvynukų – motinystės džiaugsmą aptemdė karti patirtis, tekusi susidūrus su Panevėžio medikėmis.

Pati sveikatos apsaugos srityje dirbanti panevėžietė teigė, kad šių metų pradžioje susidūrė su itin aplaidžiu specialistų darbu. Metų pradžioje moters šeimoje gimė dvynukai, iš kurių vienam tris mėnesius po gimimo tęsėsi gelta. Motina kreipėsi į Panevėžyje esančią kliniką, tačiau medikų pagalbos nesulaukė, o vėliau sužinojo, kad jos dvynukus specialistės aplankė neva 16 kartų.

„Savaime suprantama jog žinant kokia rimta tai yra patologija naujagimio organizmui, kai nėra skaidomas bilirubinas, tikėjausi Panevėžio Rožyno klinikoje gydytojos Iraidos Čyvienės bei slaugytojos Vaidos Launikonės atsakingo požiūrio ir veiksmų, sprendžiant bei tiriant šią problemą, paskiriant tyrimus, gydymą ir stebint ligos eigą. Deja, gydytoja bei slaugytoja ne tik kad nelankė sergančio naujagimio namuose, tačiau ir klastojo dokumentus, įrašydamos į kortelę įrašus, jog vizitai į namus atlikti, už kuriuos yra mokami skatinamieji priedai iš VLK, tokių įrašų bent 16 atlikta mūsų dviems vaikams“, – rašė panevėžietė.

Anot Justinos, nesulaukus pagalbos Panevėžyje, šeima kreipėsi į Vilniaus medikus. Sostinėje naujagimiai buvo patikrinti, atlikti tyrimai, tačiau grįžus į Panevėžį laukė dar vienas akibrokštas – kai tėvai gydytojai pateikė Vilniuje gautus išrašus, medikė tėvus užsipuolė, kaip šie drįso be jos žinios ir leidimo kreiptis į kitus specialistus.

„Mandagiai atsakėme jog esame susirūpinę savo vaikučio sveikata, nes būklė negerėja: gelta iš odos neišnykusi, akių obuoliai ryškiai geltoni“, – rašė mama.

Panevėžietė teigė, kad po tokių akibrokštų kreipėsi į Rožyno klinikos direktorę Astą Balčiūnienę, tačiau pastaroji neįžvelgė savo darbuotojų kaltės. „Jos atsakymas buvo toks – mūsų specialistai dirba pagal numatytus teisinius aktus ir normas, ir tai yra mano nuomonė, jog mūsų vaikai nebuvo tinkamai žiūrimi bei stebimi“, – rašė moteris.

Pasak mamos, po tokio direktorės atsakymo ji kartu su vyru kreipėsi į kelias institucijas, o pastarosios Rožyno klinikos veikloje aptiko nemažai pažeidimų.

„Su vyru buvome nustebę, kaip taip galima dangstyti savo darbuotojų aplaidų darbą, todėl kreipėmės į Valstybinę akreditavimo tarnybą, kuri nustatė daugybę pažeidimų, bei į Valstybinę ligonių kasą, kuri taip pat rado atlikusi patikrinimą ne vieną pažeidimą, jog daugybė vaikų nebuvo lankomi, jog buvo mokami pinigai klinikai iš mūsų mokesčių mokėtojų už paslaugas, kurios nebuvo atliktos.

Noriu visas mamas informuoti ir perspėti, kad kiekvienas naujagimis privalo būti lankomas gydytojos ir slaugytojos. Kiek mamų yra auginančių neįgalius vaikus ir tikrai manau ne kiekviena sulaukia tokios pagalbos kokia yra numatyta teisiniuose aktuose“, – rašė moteris.

Panevėžietė taip pat pateikė Panevėžio teritorinės ligonių kasos vadovo Jono Narbuto pasirašytą raštą, kuriame konstatuojama, kad atlikus neplaninį patikrinimą išties paaiškėjo, kad Rožyno klinikos medikės nelanko naujagimių, tačiau teritorinėms ligonių kasoms praneša juos neva lankiusios ar surinkusios duomenis telefonu, ir taip gauna pinigus už neva atliktą darbą. Vadovo sprendimu neteisėtai gauti pinigai turi būti grąžinti ligonių kasoms.

Moteris atsiuntė ir panašaus pobūdžio Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos raštą. Pastaroji tarnyba nustatė, kad gydytoja I. Čyvienė netinkamai dokumentavo dvynukų ligos istorijas, neskyrė visų būtinų tyrimų, reikalingų nustatyti hiperbilirubinemijai, galiausiai naujagimiams skyrė dar neišbandytus ir nepatikrintus vaistus, kurie kūdikiams gali ir netikti.

Su medikų aplaidumu susidūrusi panevėžietė neslėpė, kad po tokių išvadų svarsto kreiptis į teisėsaugą dėl dokumentų klastojimo.

Tuo tarpu Rožyno šeimos klinikos pozicija šioje istorijoje lieka neaiški – nors Alfa.lt bandė susisiekti su klinikos vadove A. Balčiūniene, to padaryti nepavyko.

2020 09 30 09:50
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt