šeštadienis, gegužės 21 d.
E. Masiulis sakosi esąs nekaltas, prokuroro siūlymą vadina politiniu susidorojimu
BNS
Fotobankas
Liberalų reklama

Buvęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis, kuriam už korupcinius nusikaltimus prokuroras prašo skirti septynerius metus kalėjimo, teigia, kad siūloma bausmė yra politinis susidorojimas.

„Aš niekaip kitaip nepavadinčiau, kaip tam tikro politinio susidorojimo ir kažkokios subjektyvios prokuroro nuostatos mano atžvilgiu, – tokios bausmės įvardijimas. Manau, kad tai yra tam tikra prasme piktnaudžiavimas įgaliojimais ir noras parodyti, koks esu galingas“, – žurnalistams po Vilniaus apygardos teismo posėdžio penktadienį sakė E. Masiulis.

Buvusį Seimo narį ir buvusį Liberalų sąjūdžio pirmininką E. Masiulį prokuroras Justas Laucius prašo pripažinti kaltu dėl kyšininkavimo, prekybos poveikiu bei neteisėto praturtėjimo. Be įkalinimo bausmės jam prašoma skirti 37,6 tūkst. eurų baudą, konfiskuoti, kaip įtariama, iš buvusio „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio gautą 106,2 tūkst. eurų kyšį.

Taip pat prokuroras paprašė konfiskuoti ir išieškoti iš buvusio politiko 137,7 tūkst. eurų vertės turtą, įgytą neteisėtai praturtėjus.

Buvusiam Seimo nariui taip pat siūloma atimti teisę septynerius metus būti išrinktam ar paskirtam į visas valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų, įmonių ar nevalstybinių organizacijų renkamas ar skiriamas pareigas.

Prokuroras J. Laucius taip pat paprašė teismo R. Kurlianskį ir E. Masiulį po nuosprendžio paskelbimo suimti teismo salėje.

„Aišku, nemalonu išgirsti tokius siūlymus iš prokuroro, čia tikrai nėra daug kuo džiaugtis, tačiau aš noriu pasakyti, kad visas teismo procesas ir kaip jame elgiasi prokuroras J. Laucius nuo pat pirmo posėdžio, tai yra asmeninis prokuroro šou, kuriame jis visiškai ignoruoja byloje esančius faktus. Buvo kviesta virš 100 liudytojų, ignoruoja liudytojų parodymus, ignoruoja, kad dalis žvalgybinės informacijos, kaip dabar paaiškėjo, surinkta neteisėtai, ir tą baigiamosiose kalbose pasakysime“, – žurnalistams sakė E. Masiulis.

Jis tvirtino sieksiąs visiško išteisinimo.

„Aš tikrai nesu padaręs šių dalykų, kuriais kaltinamas, galiu tūkstantį kartų pasakyti, kad tai nebuvo kyšis, tai buvo paskola, susitarimas buvo parodytas teisme,“– sakė buvęs Seimo narys.

E. Masiuliui pateikti kaltinimai, kad jis iš R. Kurlianskio paėmė 106 tūkst. eurų kyšį už koncernui naudingų sprendimų priėmimą. E. Masiulis kaltę neigia ir tikina, kad iš R. Kurlianskio 90 tūkst. eurų paėmė kaip paskolą.

E. Masiulis 2008–2016 metais buvo Liberalų sąjūdžio pirmininkas, 2000–2016 metais – Seimo narys. 2008–2012 metais ėjo susisiekimo ministro pareigas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 11 19 16:11
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt