penktadienis, sausio 28 d.
E. Musko „Starlink“ steigiasi Lietuvoje
BNS

Vilnius, birželio 4 d. (BNS). JAV verslo magnato, elektromobilių bendrovės „Tesla“ įkūrėjo Elono Musko kosminių technologijų įmonė „SpaceX“ steigiasi Lietuvoje.

Registrų centro duomenimis, trečiadienį įregistruota bendrovė „Starlink Lithuania“. „Starlink“ yra „SpaceX“ dirbtinių žemės palydovų sistemos projektas.

Vienintelė „Starlink Lithuania“ akcininkė yra Nyderlandų „Starlink Holdings Netherlands“, o jos vadovė – „SpaceX“ žmogiškųjų išteklių vadovė Lauren Dreyer.

Su susisiekimo ministru Mariumi Skuodžiu BNS kol kas susisiekti nepavyko. Portalui lrt.lt jis patvirtino, kad „Starlink“ yra pradėjusi veiksmus, kad galėtų teikti paslaugas Lietuvoje. 

Ministras vasarį su „SpaceX“ atstovais aptarė palydovinio interneto technologijų plėtros galimybes Lietuvoje ir Baltijos regione. Tuomet M. Skuodis sakė, kad Lietuva galėtų būti tiltu palydovinio interneto plėtrai Baltijos šalių ir viso regiono rinkose.

Ministerija tuomet skelbė, kad palydovinė ryšio plėtra Lietuvai leistų ne tik pasivyti, bet ir gerokai greičiau įgyvendinti ES tikslą, kad iki 2025 metų visiems gyventojams būtų suteikta galimybė naudotis ne mažesnės kaip 100 mbps spartos internetu.

Palydovinis plačiajuostis ryšys, kurį teikia „Starlink“ technologija, ypač vertingas regionuose, kur nepakanka antžeminės infrastruktūros.

Šiuo metu Žemės orbitoje yra daugiau kaip 1,1 tūkst. „Starlink“ palydovų. Planuojama, kad kosminio interneto ryšio tinklas ilgainiui padidės iki 12 tūkst. palydovų.

„SpaceX“ yra viena didžiausių privačių inovacijų kūrėjų pasaulyje. Gegužę bendrovės kuriamo erdvėlaivio „Starship“ prototipas buvo pirmąkart sėkmingai nutupdytas bazėje Teksase, po nesėkmingų trijų ankstesnių bandymų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 06 04 16:24
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt