pirmadienis, sausio 25 d.
E.sveikatos duomenimis, nuo COVID-19 mirė 153 žmonėmis daugiau, nei skelbta iki šiol
BNS

E.sveikatos informacinės sistemos duomenys rodo, kad Lietuvoje nuo koronaviruso mirė 153 žmonėmis daugiau, nei oficialiai skelbia Statistikos departamentas, šią informaciją gaunantis iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC).

Penktadienio Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje nuo koronaviruso mirė 764 žmonės. Tačiau kaip BNS informavo Registrų centras, e.sveikatos sistemoje pateikta informacija apie 917 mirties atvejų nuo šio infekcinės ligos.

„Sveikatos priežiūros specialistai e.sveikatos sistemoje yra pateikę duomenų apie 917 asmenų, kurių mirties liudijime mirties priežastis nurodyta pagal kodą U07.1 (COVID-19 liga, virusas nustatytas)“, – penktadienį atsiųstame komentare teigė Registrų centro atstovas Mindaugas Samkus.

Pasak jo, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) šiuo metu neima mirčių statistikos iš e.sveikatos sistemos.

„Mirčių statistika ir jų priežastys šiandien teikiama tik Higienos institutui. Iš kur NVSC gauna duomenis apie mirtis nuo COVID-19 mes nežinome“, – aiškino Registrų centro atstovas.

Savo ruožtu NVSC teigia, kad pagal galiojančią tvarką informaciją apie mirties atvejus gauna iš gydymo įstaigų, joms pateiktus tam numatytą formą.

„Pasirodžius informacijai apie perteklines mirtis, kurios galimai galėjo būti susijusios su COVID-19 liga, NVSC raštu kreipėsi į Registrų centrą, prašydamas pateikti duomenis apie visus Elektroninėje sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinėje sistemoje registruotus mirties nuo COVID-19 ligos atvejus, pateikiant detalią informaciją“, – BNS komentavo NVSC atstovė Justina Petravičienė.

Registrų centras BNS patvirtino, kad tokį kreipimąsi gavo.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 12 11 16:53
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt