sekmadienis, liepos 12 d.
Einant pėsčiųjų perėja – draudžiama naudotis telefonu
tiesa.com

Lietuvoje svarstoma uždrausti naudotis mobiliaisiais telefonais gatvę kertant pėsčiųjų perėja, mat tai kelia pavojų eismo dalyviams.

Susisiekimo ministerija siūlo į Kelių eismo taisykles įtraukti nuostatą, draudžiančią pėstiesiems žengiant į važiuojamąją dalį naudotis mobiliaisiais telefonais, taip pat jie privalėtų vengti kitų veiksmų, kurie trikdytų dėmesį.

Lietuva – ne pirmoji valstybė, siūlanti tokias pataisas: įvairių studijų metu nustatyta, kad telefonus naudojantys pėstieji ne tik praranda koncentraciją, bet ir gatves kerta daug lėčiau, taip trukdydami eismui.

Jei Vyriausybė pritars, taisyklės būtų papildytos įpareigojimu vairuotojams praleisti pėstįjį, net jei šis nėra įžengęs į pėsčiųjų perėją, o tik stovi prieš pat važiuojamosios dalies kraštą.

Taip pat siūloma taisykles papildyti rekomendacija, kaip lenkti dviratininkus: motorinių transporto priemonių, traktorių, savaeigių mašinų vairuotojai, apvažiuodami arba lenkdami dviratininkus, turėtų tarp transporto priemonių palikti ne mažesnį kaip metro atstumą, o jei važiuoja greičiau nei 50 kilometrų per valandą greičiu – 1,5 metro.

Be to, siūloma atsisakyti keisti automagistralių ženklinimą – anksčiau buvo numatyta, kad 2020-aisiais žalio fono kelio ženklai būtų pakeisti mėlynais, kaip šiuo metu žymimi greitkeliai. Nutarta, kad šis pakeitimas per brangiai kainuotų.

2018 08 22 11:25
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt