antradienis, liepos 14 d.
Ekskursijos Kauno rotušėje
tiesa.com

Viename Laikinosios sostinės simbolių – Rotušėje – žadama rengti mokamas ekskursijas. Iki šiol pastatas plačiajai visuomenei uždaras, čia patenka tik jaunavedžiai ir oficialių iškilmių dalyviai.

Ceremonmeisteris Kęstutis Ignatavičius, vadovaujantis Rotušėje įsikūrusiai Civilinės metrikacijos tarnybai, tikino žinąs miestiečių norą laisvai patekti į architektūros paminklą, kauniečių vadinamą „baltąja gulbe“.

„Dabar Rotušė daugeliui asocijuojasi su elitine publika. Manoma, kad čia gali lankytis tik išskirtiniai svečiai”, – sakė K. Ignatavičius. Jo nuomone, už nustatytą mokestį į rotušę turėtų patekti tiek visi norintys kauniečiai, tiek turistai. Šiuo metu Kauno rotušėje per mėnesį apsilanko viena ar dvi ekskursijos.

Anot ceremonmeisterio, teisę rengti nuolatines ekskursijas rotušėje būtų galima suteikti netoli įsikūrusiam Kauno miesto muziejui. Tada turistus lydėtų profesionalūs gidai, o miestas iš tokių ekskursijų gautų pajamų. Ekskursijų kainą turėtų nustatyti laikinosios sostinės administracija arba taryba.

Muziejaus darbuotojų teigimu, įėjimas į Rotušę vienam asmeniui galėtų kainuoti 4 litus. Tačiau mokamos ekskursijos turėtų būti rengiamos ne dažniau nei kartą ar du per savaitę.

2010 03 18 09:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt