pirmadienis, kovo 1 d.
Ekspertai nesutaria: vieni siūlo karantiną tęsti dar 3 mėnesius, kiti ragina nutraukti jau dabar
Alfa.lt

Vyriausybei rengiantis svarstyti, ar gali būti švelninamos karantino sąlygos, ekspertai nesutaria. Gydytojas, Vilniaus universiteto (VU) medicinos profesorius Vytautas Kasiulevičius karantiną siūlo pratęsti iki balandžio mėnesio, tuo tarpu Užkrečiamųjų ligų ekspertas, profesorius Saulius Čaplinskas griežtai nepritaria tokiems siūlymams ir ragina karantiną nutraukti jau dabar.

„Atlaisviname ribojimus – gauname naują susirgimų šuolį. O naujos viruso atmainos plinta dar greičiau, todėl pastangų jų plitimui suvaldyti reikia daugiau. Apribojame savo judėjimą, mažiau leidžiame laiko susibūrimuose – susirgimų mažėja, mažiau perteklinių mirčių, o kartu išvengiame perteklinio sveikatos sistemos perkrovimo net ir naujoms viruso atmainoms vyraujant“, - socialiniame tinkle Facebook rašė V. Kasiulevičius.

Gydytojas mano, kad balandžio mėnesio viduryje šalyje jau bus paskiepyti didžiausioje rizikoje esantis žmonės.

„Šiandien turime tik vieną efektyvią priemonę – ribojimus, jie veikia ir tie apribojimai mūsų šaliai yra būtini ne iki sausio 31 dienos, o bent iki balandžio mėnesio vidurio, kuomet UV indeksas ir oro temperatūra pradės stabdyti infekcijos plitimą. Pagaliau, iki balandžio vidurio bus paskiepyti patys pažeidžiamiausi asmenys. Ir jau tuomet galima bus kalbėti apie laisvinimą“, – socialiniame tinkle tikino medicinos profesorius.

Karantinas - ne išeitis

Į tokį specialisto pareiškimą socialiniuose tinkluose sureagavo profesorius S. Čaplinskas. Tiesa, jis yra visai kitokios nuomonės apie esamą padėtį.

„Nepritariu viešoje erdvėje paskleistiems siūlymams laikyti karantiną iki balandžio. Judėjimo ribojimams tarp savivaldybių nematau realaus pagrindo jau dabar. Mano vertinimu, reikia kuo greičiau atnaujinti darželių veiklą. Kuriuose siūlau nedelsiant taikyti nuolatinį profilaktinį personalo testavimą ir tik nustačius teigiamą atvejį spręsti dėl grupės, o ne viso darželio, laikino karantinavimo“, - Facebook rašė S. Čaplinskas.

Užkrečiamųjų ligų ekspertas taip pat siūlo jau dabar atnaujinti pradinių mokyklų veiklą bei nebetaikyti ribojimų smulkiajam verslui, pavyzdžiui grožio salonams, turguje prekiaujantiems prekybininkams ir panašiai.

„Ateitis yra „nauja realybė“, prie kurios prisitaikyti reikia naujų įrankių, todėl nedelsiant būtina parengti ir pradėti įgyvendinti valstybės finansuojamą profilaktinio testavimo programą.

Tokia programa visose šalyse bus pagrindinis koronaviruso infekcijos valdymo įrankis, net ir vykdant skiepijimus, o ne karantinas“, - piktinosi ekspertas.

Vyriausybė šiandien peržiūrės karantino režimo ribojimus

Premjerės atstovė spaudai Rasa Jakilaitienė, pirmadienį pranešė, kad per bendrą Vyriausybės ir patariamosios ekspertų tarybos posėdį ekspertai pateiks naujausius sergamumo ir mirčių nuo koronavirusinės infekcijos duomenis bei tendencijas.

„Su sveikatos ekspertais bus svarstoma, ar gali būti švelninamos karantino sąlygos, jei gali būti, tai kurios ir nuo kada“, – BNS sakė ji.

Premjerės Ingridos Šimonytės teigimu, bus įvertinti pirmųjų dviejų šių metų savaičių rodikliai.

„Planuojame pirmadienį bendrą Vyriausybės narių ir Ekspertų tarybos narių pasitarimą, kai apžvelgsime dvi savaites jau šių metų viso tokio darbinio režimo be jokių išeiginių ir didelių švenčių, o tik su normaliais savaitgaliais, kur jau tikrai tą dinamiką galima vertinti kaip daugiau ar mažiau ką nors parodančią“, – praėjusią savaitę Seime sakė ministrė pirmininkė.

2021 01 18 13:07
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt