antradienis, spalio 19 d.
Ekspertai siūlo nemokamus COVID-19 antikūnų testus senjorams
BNS
Alfa.lt
Koronaviruso testas

Prezidentūros suburti ekspertai siūlo įtvirtinti nemokamus greituosius COVID-19 antikūnų testus senjorams, sako prezidento vyriausioji patarėja Irena Segalovičienė.

„Ekspertai siūlo priimti sprendimus, kad nemokami greitieji antikūnų testai būtų prieinami mūsų senjorams, taip padedant nustatyti jų imuniteto lygį, konsultuoti juos dėl imuniteto ir priimti sprendimus dėl jų vakcinacijos“, – spaudos konferencijoje po Sveikatos ekspertų tarybos posėdžio penktadienį sakė I. Segalovičienė.

Anot jos, taryba taip pat aptarė klausimą dėl visos populiacijos skiepijimo.

„Manytina, kad vakcinos iš tiesų išgelbėjo jau labai daug žmonių, galima manyti, kad tas žmonių skaičius prilygsta Pagėgių miestelio dydžiui – nuo 900 iki 1,5 tūkstančio žmonių“, – sakė ji.

Prezidento patarėja taip pat tvirtino, kad sergamumas COVID-19 ir mirtys nuo šios infekcijos rodo itin prastą situaciją, o tam įtakos turi ir „ultralėti vakcinavimo tempai“, nepakankamas 65-erių ir vyresnio amžiaus gyventojų skiepijimas.

„Už rezultatą yra atsakinga Vyriausybė ir būtent ministras, kuris koordinuoja šią sritį (...). Rezultatai kalba patys už save, jie yra prasti, ypač kai lyginame su kitomis šalimis. Yra daug sisteminių, vadybinių spragų, kurios mums kainuoja mirtis“, – tvirtino I. Segalovičienė.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 10 01 16:21
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt