antradienis, rugpjūčio 4 d.
Ekspertas: „Emigracija iš Lietuvos – normalus reiškinys“
tiesa.com

Per pastaruosius dešimt metų iš Lietuvos išvažiavo daugiau kaip pusė milijono tautiečių, tačiau ekonomistas Žilvinas Šilėnas teigia, kad tai – normalus procesas.

„Viena vertus, žmonių skaičius mažėja. Jeigu žmonės išvažiuoja ir susikuria geresnį gyvenimą, manęs negąsdina. Mane labiau gąsdina tai, kad tiek politikų iš viso to darosi karjerą, nes galvoja, kad jeigu parašys, jog emigracija yra blogai, žmonės ims ir nevažiuos. Yra dažnai juokaujama, kad Londonas yra trečias pagal dydį Lietuvos miestas, bet mes pamirštame, kad Londonas yra ir Airijos trečias pagal dydį miestas, ir ne mažiausias pagal dydį Prancūzijos miestas“, - laidoje „KK2 penktadienis“ kalbėjo Ž. Šilėnas.

„Tokie taškai kaip Londonas traukia iš visų šalių. Aišku, Lietuvoje situacija nėra normali, šis skaičius gerokai didesnis, bet kai atsidaro sienos ir kai gali važiuoti, kur tik nori, tai yra tavo pasirinkimas“, - teigė Ž. Šilėnas

Laisvos rinkos instituto vadovas atskleidė, kad studijų metais JAV jam teko dirbti ir juodus darbus: „Studentui, ne amerikiečiui, yra daug apribojimų. Teko įvairius darbus dirbti – stalus valyti, picas nešioti“.

Kenijoje gimusi Monica Wangombe, kurios meilės istorija su lietuviu Tomu buvo plačiai aptarinėjama Lietuvos žiniasklaidoje, mat jis buvo užmezgęs romaną su dainininkės Vitalijos Katunskytės dukra, taip pat Monika šiuo metu gyvena Lietuvoje. Monica neslepia, kad ji iš Kenijos emigravo, kai prasidėjo pasaulinė ekonominė krizė:

„Kenijoje man sekėsi labai gerai, tačiau prasidėjus finansinei krizei nutariau išvykti. Tuo metu aš dar nebuvau labai išsilavinusi, bet turėjau diplomą ir norėjau išplaukti į tarptautinius vandenis. Palikau savo šeimą ir išvykau į Singapūrą, kuriame įgijau magistro laipsnį. Tada žengiau žingsnį ir išvykau į Londoną“.

Kenijoje ji turėjo draugą, bet jų meilė buvo slapta. „Turėjau partnerį, bet dėl genčių nesutarimų negalėjome būti kartu, nes esame iš skirtingų genčių“, - pasakojo M.Wangombe.

2017 04 28 14:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt