pirmadienis, liepos 13 d.
ES leistų ilgiau atidėti „Brexitą” jei to reikėtų tam, kad būtų surengtas antras referendumas
tiesa.com
facebook nuotrauka

ES lyderiai yra pasirengę leisti Jungtinei Karalystei dar ilgesniam periodui atidėti išstojimą iš ES jei to reikėtų tam, kad būtų surengtas dar vienas referendumas, rašo The Independent.

Parlamentui trečią kartą atmetus Th. May parengtą išstojimo iš Europos Sąjungos susitarimą balandžio 10-tą dieną rengiamas susitikimas.

Jis įvyks likus vos dviems dienoms iki balandžio 12-tos dienos - tai nauja numatyta išstojimo iš Europos Sąjungos diena, kuriai išaušus Didžioji Britanija, jei nesugalvos alternatyvaus veiksmų plano, turės išstoti iš ES be sutarties.

Žinia iš Briuselio, kaip suprantama, atėjo tokia: jei Didžioji Britanija nepriima Th. May parengtos sutarties, vienintelis scenarijus, kuriame šaliai būtų suteikta daugiau laiko yra aiškaus ir logiško alternatyvaus veiksmo priimimas - priešlaikiniai visuotiniai rinkimai arba antras referendumas.

ES jau įspėjo, kad ilgesnis „Brexit” atidėjimas (kuris galėtų testis nors ir iki metų galo) reikštų, kad Jungtinė Karalystė turėtų dalyvauti Europos Parlamento rinkimuose gegužės gale.

Ministrė Pirmininkė neatmetė priešlaikinių visuotinių rinkimų tikimybės kaip įrankio, kuriuo būtų galima suvaldyti Vestminsteryje įsisiautėjusį chaosą.

Parlamentarai kol kas atmetė visas jos parengto susitarimo alternatyvas, įskaitant pasitraukimą iš ES be sutarties.

2019 03 30 19:40
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt