pirmadienis, sausio 18 d.
Euro bijo, bet jo atėjimui nesiruošia
tiesa.com

Lietuviai euro bijo, nes mano, kad dėl naujos valiutos įvedimo, gyvenimo kokybė suprastės. Tačiau net ir kamuojami baimių, jie lito pakeitimui į eurą, kuris įvyks kitų metų sausio 1-ąją nesiruošia. Gyventojų paklausus, kaip jie ruošiasi naujai valiutai – eurui, net 75 proc. respondentų nurodė, kad jie nesiruošia naujai valiutai. Dar 14 proc. apklaustųjų teigė besidomintys, kaip litus reikės keisti į eurus.

„Nerimauti dėl to, kad gyventojai vangiai ruošiasi naujajai valiutai dar nereikėtų, tačiau patartume pradėti galvoti apie savo poreikius – pavyzdžiui, gyventojams, norintiems išvengti eilių, rekomenduojame turimus grynuosius litus įnešti į sąskaitą banke. Tuomet sausio 1-ąją jie automatiškai bus konvertuoti į eurus“, – sakė „Danske Bank“ Asmeninės bankininkystės tarnybos direktorė Jūratė Nedzinskienė. Pasak. J. Nedzinskienės, mintyse reikėtų pradėti vertinti pirkinių sumas eurais, su naująja valiuta supažindinti vaikus. „Pokytis bus ne tik fizinis, reikės ir psichologiškai priprasti prie naujų kainų“, - prognozuoja ji.

Tiesa, nemažai žmonių tokių patarimų neklauso ir toliau ruošiasi namuose laikyti grynuosius. Tokias nuotaikas atskleidė banko „Danske Bank“ užsakymu atlikta tyrimų bendrovės RAIT apklausa.

Apklausa atskleidė, kad gyventojai dar nėra linkę keisti santaupų – tik 3 proc. apklaustųjų teigė pradėję keisti litus į eurus. Anot J. Nedzinskienės, gyventojai turi sukaupę itin daug grynųjų centų – juos gyventojams patariama nešti į Lietuvos banko kasas, įsikūrusias trijuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose, kur jie nemokamai keičiami į litus. „Tai paprasčiausias būdas atlaisvinti vaikų taupykles nuo centų“, - patarė J. Nedzinskienė.

Taip pat palyginti nedaug – 8 proc. gyventojų domisi, kaip atskirti tikrus eurus nuo netikrų.

Įdomu, jog apklausoje domėjimusi euru išsiskyrė mažesnių apskričių gyventojai – Tauragės, Alytaus ir Telšių, o pasyviausi buvo didžiųjų apskričių gyventojai. Aktyviausiai tuo, kaip litus keisti į eurus domėjosi aukštesnių pajamų, gaunantys bent 1100 litų vienam šeimos nariui, gyventojai, taip pat senyvo amžiaus – 65-74 metų gyventojai.

Gyventojų pasiteiravus, kada žada keisti savo grynuosius litus į eurus, 51 proc. respondentų nurodė, kad šiuo metu apie tai negalvoja. 20 proc. respondentų grynuosius keisis banke arba pašte po sausio 1 dienos, 17 proc. nurodė planuojantys litus įnešti į sąskaitą prieš euro įvedimą ir po sausio 1 dienos. Dar 7 proc. nurodė neturintys ar nelaikantys grynųjų pinigų.

Grynųjų litų keitimui į eurus rečiausiai ruošėsi nedirbantys, moksleiviai ir studentai, respondentai gyvenantys kaimiškose vietovėse ar rajonuose.

2014 10 28 11:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt