trečiadienis, spalio 5 d.
Eurokomisaras V. Sinkevičius – apie ES vizų neišdavimą: galbūt po atostogų Tverėje, Taganroge ar Gelendžike rusai supras
Alfa.lt
Paulius Peleckis/BNS
Virginijus Sinkevičius

Eurokomisaras Virginijus Sinkevičius feisbuke pasidalijo žinute, kuria palaiko vizų neišdavimą rusų turistams. Jo nuomone, Europa Rusijos piliečiams yra privilegija.

„Nematau nė vienos priežasties, kodėl rusams vis dar turėtų būti išdavinėjamos Šengeno vizos, tai mano asmeninė nuomonė“, – rašė V. Sinkevičius.

Pasak jo, palaikymas agresijai prieš Ukrainos žmones didžiulis ir siekia beveik 70 proc., o akcijos „Paskambink Rusijai“ metu nemaža dalis rusų tiesiog padėjo ragelį.

„Jiems nusispjauti ant žmonių Ukrainoje tragedijos, ne Europos rūpestis turėtų būti jų atostogos“, – tikino eurokomisaras.

V. Sinkevičius tikino, kad rusams nusispjauti ant karo Ukrainoje, nes jis vyksta ne Rusijos teritorijoje, tad vizų neišdavimas būtų „unikali galimybė rusams pasidomėti, kas vyksta Ukrainoje“.

„Trečia, šiandien Europa rusams yra „supuvę Vakarai“. Galbūt po atostogų Tverėje, Taganroge ar Gelendžike rusai supras, kad Europa jiems yra privilegija“, – pabrėžė jis.

Šiuo metu ES pirmininkaujanti Čekija praėjusią savaitę pareiškė, kad draudimas išduoti vizas visiems Rusijos piliečiams galėtų papildyti bendrijos paskelbtas sankcijas Maskvai. Draudimą išduoti Rusijos piliečiams ES vizas dar liepą paragino priimti Estija. Praėjusią savaitę Estijos premjerė Kaja Kallas teigė, kad „apsilankymas Europoje yra privilegija, o ne žmogaus teisė“. Tai palaiko ir Suomija, kuri nuo rugsėjo 1 d. apribos turistinių vizų išdavimą Rusijos piliečiams iki 10 proc. dabartinės apimties.

Estija žengė dar toliau, ji apribojo patekimą į šalį tiems rusams, kurie jau turi Estijos išduotas Šengeno vizas.

Praėjusią savaitę Latvijos ambasada Rusijoje neribotam laikui sustabdė šios šalies piliečių prašymų išduoti vizas priėmimą, išskyrus atvejus, kai vizos būtinos norint dalyvauti artimo giminaičio laidotuvėse. Lietuva dar birželio pabaigoje paskelbė, kad Rusijos ir Baltarusijos piliečių prašymų išduoti vizas priėmimas Lietuvos vizų tarnybose užsienyje yra sustabdytas, išskyrus atskirus atvejus.

Vokietijos nacionaliniam transliuotojui „Deutsche Welle“ Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis teigė, kad ES šalys turėtų pasekti Lietuvos pavyzdžiu ir įvesti vizų draudimą Rusijos turistams.

2022 08 17 14:49
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt