trečiadienis, spalio 5 d.
Europarlamentaras S. Jakeliūnas galutinai pralaimėjo prieš G. Landsbergį: su nuoskauda prisiminė A. Tapino ir P. Gražulio bylą
Alfa.lt
BNS
Stasys Jakeliūnas (kairėje) ir Gabrielius Landsbergis.

Europarlamentaras Stasys Jakeliūnas pranešė, kad nesėkmingai baigėsi jo teisminis žygis prieš konservatorių pirmininką ir užsienio reikalų ministrą Gabrielių Landsbergį. Vis dėlto jis nežada pasiduoti.

„Du mano kasaciniai skundai atmesti kaip nesvarstytini, tad visos galimybės siekti teisingumo Lietuvoje yra išnaudotos“, – ketvirtadienį liejo nuoskaudą feisbuke politikas, pastaruoju metu Europos Parlamente išsiskyręs kaip antivakseris.

S. Jakeliūnas taip pat „akivaizdus dvejopų standartų taikymo ir teisės viršenybės principo paniekinimo pavyzdys Lietuvos teismų sistemoje“. Pasak europarlamentaro, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas nusprendė, kad Seimo narys Petras Gražulis, pajuokavęs apie už jo nugaros stovintį neapsirengusį visuomenininką Andrių Tapiną, pažeidė jo garbę ir orumą, o G. Landsbergis televizijos laidoje apkaltinęs jį padarius nusikaltimą – nekaltas.

„Matysime, ką apie tai mano Europos Žmogaus Teisių Teismas“, – tolesnius savo planus įvardijo S. Jakeliūnas.

Praėjusių metų kovo mėnesį politikas kreipėsi į teismą, prašydamas pripažinti G. Landsbergio teiginius, esą jis grasino Konstitucinio Teismo teisėjams, neatitinkančiais tikrovės, žeminančiais garbę ir orumą. Iš G. Landsbergio jis prašė priteisti 1 eurą neturtinės žalos. Ministras savo žodžių neišsižadėjo.

Ginčas kilo dėl 2018 m. rugsėjį G. Landsbergio portalo „Delfi“ laidoje apie tuometinį Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininką S. Jakeliūną pasakytų žodžių. „Mane pasiekė žinios, kad BFK pirmininkas lankėsi Konstituciniame Teisme ir grasino Konstitucinio Teismo teisėjams“, – sakė G. Landsbergis.

Konstitucinį Teismą tuo metu buvo pasiekęs grupės Seimo narių kreipimasis dėl kaupiamosios pensijų sistemos reformos. Pasak S. Jakeliūno, tuometinis Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas du kartus paneigė bet kokio grasinimo ar spaudimo jam faktą.

2018 m. rugsėjo 3 d. vis dėlto įvyko oficialus tuometinio Seimo nario S. Jakeliūno susitikimas su tuometiniu Konstitucinio Teismo pirmininku D. Žalimu, kuris paliudijo, kad susitikimas nebuvo kuo nors neįprastas palyginti su kitais susitikimais.

2022 08 11 17:17
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt