penktadienis, rugpjūčio 14 d.
„Eurostat“: daugiau nei trečdalis lietuvių negali sau leisti savaitės atostogų už namų ribų
Alfa.lt

2019 m. 29 proc. ES šalių gyventojų neišgalėjo leisti sau bent vienai atostogų savaitei išvykti už namų ribų. Nors šis gyventojų skaičius gerokai sumažėjo nuo 2010 m., kai išvykų neišgalėjo 39 proc. europiečių, dabartinė pandemija ir su ja susijusių sienų uždarymai gali šias gerėjančias tendencijas sustabdyti, pranešė statistikos tarnyba „Eurostat“.

Tarp ES valstybių narių prasčiausia situacija yra Rumunijoje, kur net 54 proc. gyventojų negali leisti nė savaitės atostogų ne namuose. Antroje vietoje atsidūrė graikai (49 proc.), trečioje – kroatai (48 proc.).

Kitoje spektro pusėje atsidūrė Švedijos gyventojai, kur tik 10 proc. negali leisti sau vienos savaitės kasmetinių atostogų. Po jų atsidūrė Danija ir Liuksemburgas (po 11 proc.).

Made with Flourish

Lietuvoje situacija gerėja

Panašu, kad daugiau nei trečdalio lietuvių atostogų įpročiai yra vis dar riboti dėl finansinių išgalių. „Eurostat“ duomenimis, 2019 m. net 38,9 proc. lietuvių negalėjo sau leisti kasmetinių savaitės atostogų.

Tačiau situacija gerokai taisosi. 2010 m. kasmetinių savaitės atostogų už namų ribų sau leisti negalėjo net 63,1 proc., o su kiekvienais metais situacija pamažu taisosi.

Made with Flourish

2020 07 21 08:47
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt