antradienis, sausio 26 d.
Feisbuke plintanti melagiena supainiojo konspiracijos teorijų šalininkus
Alfa.lt

Feisbuke plinta klastotė, kuria imituojamas Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) įsakas registruoti mirtis nuo įvairių susirgimų kaip COVID-19 pasekmes.

Sąmokslo teorijų šalininkai jau kurį laiką skleidžia tikrovės neatitinkančią informaciją, sutampančią su klastotės turiniu: esą koronaviruso iš tiesų nėra, o mirusių nuo įvairių susirgimų artimiesiems mokami pinigai už tai, kad mirties liudijime būtų įrašyta COVID-19 diagnozė.

RVUL rašto klastotė socialiniame tinkle ėmė plisti, nepaisant to, kad bet kam sukeltų begales klausimų: melagingame rašte pateikiama mirčių nuo įvairių susirgimų statistika, apimanti laikotarpį nuo 2019 m. gruodžio iki 2020 m. lapkričio, tačiau dokumentas datuojamas 2020 m. spalio 21 d.

Klastotė pagaminta prastai ir labiau primena pokštą – joje nėra nurodyta atsakingo asmens, trūksta parašo, yra akivaizdžiai absurdiškų klaidų.

Nepaisant to, melagiena jau spėjo išplisti socialiniame tinkle. Alfa.lt sulaukė laiško su klastotės kopija ir reikalavimu pasidomėti sensacinga informacija apie tai, kaip medikai neva siekia apgauti visuomenę.

Susisiekus su laiško autoriumi, pastarasis pripažino, kad dokumentu pasidalijo tinkamai į jį neįsiskaitęs, o kad raštas suklastotas, suprato tik po to, kai žinomas Lietuvos sąmokslo teorijų šalininkas asmeniniame tinklaraštyje išplatino žinutę apie tai, kad klastote buvo siekiama jį diskredituoti ir dėl šio bandymo jau kreiptasi į policiją.

Policijos departamento prie VRM Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis Alfa.lt informavo, kad ikiteisminis tyrimas dėl šio kreipimosi dar nepradėtas. 

RVUL Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Asta Bagdonavičienė portalui Alfa.lt patvirtino, kad apie rašto imitaciją ligoninės administracija jau žino – net keli neabejingi asmenys įspėjo apie klastotę vos šiai pradėjus plisti.

„Ši dokumento imitacija akivaizdžiai yra „sulipinta“ iš kelių vaizdų, neatitinka nei mūsų įstaigoje naudojamų dokumentų šabloninės struktūros, nei dokumentų numeravimo principų, jau nekalbant apie absurdišką turinį. Griežtai atsiribojame nuo tokios socialiniuose tinkluose ar kitoje viešojoje erdvėje skleidžiamos dezinformacijos, kuria akivaizdžiai demonstruojama nepagarba šiuo metu ypač sunkiomis sąlygomis dirbantiems mūsų medikams, ir labai apmaudu, kad yra skeptiškai nusiteikusių žmonių, vis dar nesuprantančių dabartinės padėties rimtumo“, – rašoma ligoninės atstovės atsiųstame komentare. 

2020 12 22 15:40
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt