antradienis, rugpjūčio 4 d.
„Fidget Spinner“ manija: vaikų džiaugmas žalingas?
tiesa.com

Naujas žaislas – sukutis arba „Fidget Spinner“ Lietuvoje, kaip ir kitose pasaulio šalyse, iš proto varo vaikus, o tuo pačiu, žinoma, ir tėvus. Tiesa, pastariesiems šis madingas žaislas kelia ir galvos skausmą. Specialistai sako, kad ne veltui.

Sukutis - ypač paprastas ir beprotiškai madingas žaislas, kurį dabar nori turėti 8-13 metų vaikai. Vieno žaislo kaina svyruoja nuo 3 iki 9 eurų. Pigiau kainuoja – nešviečiantis žaislas.

Pastaruoju metu tėvai vienas per kitą klausinėja, kur galima įsigyti tokių žaislų, man Lietuvoje žaislai prekiaujančiose paaduotuvėse jie sparčiai tirpsta. Tokių klausimų netrūksta ir socialiniame tinkle „Facebook“.

Tiesa, suaugusieji nepamiršta pridurti, kad nors ir verčiasi per galvą, kad rastų ir nupirktų atžalai norimą žaislų, „Fidget Spinner“ fenomeno nesupranta.

Mat tai paprastas mechaninis žaislas, kuris tiesiog sukasi aplink savo ašį.

Teigiama, kad žaislas rinkoje pasirodė prieš kelis metus ir kurį laiką niekam nebuvo įdomus. O kodėl kilo tokia mada būtent šiuo metu, niekas tiksliai negali pasakyti.

Pardavėjai teigia, kad šis žaislas patinka vaikams dėl savo paprastumo, jis mažas, tad jį patogu visur nešiotis. Be to jis padeda nusiraminti.

Tiesa, specialistų nuomone, elgesio sutrikimo neturinčiam vaikui tokiu žaislu pernelyg ilgai nereiktų žaisti. Mat jis sukurtas autistams, kuriems reikia padėti numalšinti sukilusias aštrias emocijas, susikaupti. Tuo tarpu sveiką vaiką „Fidget Spinner“ atvirškčiai – gali išvesti iš pusiausvyros ir blaškyti.

Kokia vaikų reakcija, gavus „Fidget Spinner“ dovanų, žiūrėkite vaizdo reportaže.

2017 05 30 10:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt