pirmadienis, spalio 25 d.
G. Landsbergis prabilo arabiškai: jie jums meluoja. Netapkite nusikaltimo bendrininkais
Alfa.lt
Fotobankas
Gabrielius Landsbergis

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis savo socialinio tinklo paskyroje kreipėsi į potencialius neteisėtus migrantus arabiškai. 

„Pastarosiomis dienomis gavau šimtus žinučių iš arabiškai kalbančių žmonių. Tekstas daugmaž visur panašus – mes, irakiečiai, bėgame nuo pavojų, norime patekti į jūsų šalį. Kai kurie parašo ir daugiau – Lietuva neturtinga valstybė, jūs mūsų nedominate, norime gyventi Europos Sąjungoje – leiskite mums kirsti jūsų valstybę“, – ne tik arabiškai, bet ir lietuviškai komentaro po savo pareiškimu skiltyje rašo Lietuvos diplomatijos vadovas. 

Pasak jo, kreipimąsi į potencialius migrantus jis surašė arabiškai, kurdiškai ir angliškai, „kad jomis būtų lengva dalytis“.

„Jus nori apgauti, nori pasisavinti jūsų pinigus pasinaudodami jūsų patiklumu arba neišmanymu. Jums pažada, kad jūs galėsite susimokėję didžiulius pinigus – žinome, kad mokate tūkstančius eurų, atvykti iki Europos Sąjungos. Jums sako, kad galėsite čia dirbti ir gyventi, o jie užtikrins, kad jūs kirstumėte sieną. Atskrisite į Baltarusiją, nusileisite Minske ir po kelių dienų apgavikai, kurie glaudžiai dirba su nusikaltėliais ir Baltarusijos diktatoriumi Lukašenka, jus naktį atveš prie Europos Sąjungos sienos. Paleis miške ir pasakys – eikite ten, ten niekas nesaugo, ten Europa.

Čia jus sulaikys pasienio apsauga, įkurdins palapinių stovykloje. Kadangi jūs tapote gudraus nusikaltimo bendrininkais, deja, beveik niekas iš jūsų negaus politinio pabėgėlio statuso. Jūs gyvensite palapinių miestelyje tol, kol rasime būdą jus grąžinti namo. Ir jūs grįšite. Tik jau be pinigų, kuriuos sumokėjote. Jūs nepateksite toliau į Europą. Net jei pabėgsite arba mūsų policija, ar mūsų valstybės kaimynai jus grąžins atgal, nes toks mūsų įsipareigojimas – priimančioji valstybė atsako už tuos, kurie į ją pateko. Į Europą patenkama tik legaliu būdu. Netikėkite apgavikais, nevažiuokite į Europą nelegaliai, nes vis tiek teks grįžti. Jie jums meluoja. Netapkite nusikaltimo bendrininkais“, – savo pareiškimo lietuvišką vertimą pateikė G. Landsbergis.

2021 07 19 13:09
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt