ketvirtadienis, rugpjūčio 5 d.
G. Landsbergis ragina Turkiją mažinti skrydžius į Baltarusiją, tirti migrantų srautus
BNS
Fotobankas
Gabrielius Landsbergis

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis paragino Turkiją mažinti skrydžių į Baltarusiją, identifikuoti migrantus ir tirti bei užkardyti jų kelionių maršrutus.

„Iš Lietuvos atsivežiau keletą konkrečių pasiūlymų, kuriais naudodamiesi galėtume identifikuoti žmones, kurie per Turkiją patenka į Lietuvos teritoriją. Tam gali būti reikalingi migracijos pareigūnai, kurie dirbtų drauge Turkijoje arba Lietuvoje, padėdami identifikuoti žmones“, – spaudos konferencijoje Ankaroje trečiadienį sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.

„Kalbėjome taip pat apie galimybę mažinti skrydžių srautą iš Turkijos. Galbūt kartu su Turkija ištirti visą kelią, kaip ir kokiu būdu migrantai su Baltarusijos pagalba patenka iš tų valstybių, kuriose pradėjo savo kelionę, ir kokiu būdu atsiduria Lietuvoje, kad tuos tinklus galėtume suardyti“, – pridūrė jis.

G. Landsbergis neteisėtos migracijos klausimus aptarė su Turkijos užsienio ir vidaus reikalų ministrais Mevlutu Cavusoglu bei Suleymanu Soylu.

Jo teigimu, Ankara yra nusiteikusi bendradarbiauti su Lietuva, sprendžiant šią problemą.

„Bendras požiūris yra pozityvus ir teigiamas. Turkija nenorėtų tapti instrumentu Lukašenkos organizuojamame nelegalių migrantų tinkle“, – aiškino ministras.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 07 14 15:12
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt