pirmadienis, rugpjūčio 15 d.
G. Landsbergis tris kartus apsimelavo dėl Kaliningrado tranzito ribojimų?
Alfa.lt
BNS
Traukinio vagonai

Politologas, Europos Sąjungos (ES) reikalų ekspertas Klaudijus Maniokas dar neseniai uždavė klausimą: „Kas čia meluoja Kaliningrado tranzito istorijoje – Lietuvos užsienio reikalų ministras ar Europos Komisija (EK)?“ Panašu, kad atsakymas jam tapo aiškus.

„Lietuvos užsienio reikalų ministro melas Nr. 1. Kiek laiko girdėjom, kad reglamentas nenumato jokių išimčių Kaliningrado tranzito, ir dėl jo mes jokių ir netaikėme. Melas. Reglamentas labai aiškiai numato išimtį Kaliningrado tranzitui. Juodu ant balto. Toliau prasideda Lietuvos pusės interpretacijos, kad čia tas tranzitas tai ne apie krovinius, apie kažkokius kitus dalykus (lyg krovinių tranzitas būtų ne krovinių gabenimas), bet pasakyta aiškiai. Ir manau, kad visi tai suprato. Ir todėl atsirado kitas melas“, – savo feisbuko paskyroje mintimis dalijasi K. Maniokas.

Jis įsitikinęs, kad Lietuva nesivadovavo ir visais EK išaiškinimais, kaip buvo teigęs G. Landsbergis: „Taip buvo anksčiau. Dabar pasirodo, kad niekas jokio paaiškinimo nei siekė, nei gavo. Dėl tikslumo pacituosiu vakar dienos ministro interviu: „Galėčiau pasakyti dar daugiau, kad Lietuva nemanė, nesiekė kažkokio papildomo išaiškinimo, nes mes manėme, kad tas, kuris buvo pateiktas, yra pakankamas ir aiškus.“ Nesiekė ir negavo dėl to, kad viskas ir taip buvo gan aišku – Kaliningrado tranzitui buvo numatyta išimtis. Ir pagaliau paskutinis melas.

Lietuvos užsienio reikalų ministro melas Nr. 3. Čia kad viskas Komisijos rankose, tegu tik paaiškina, viską darysime taip, kaip pasakys, ir t. t. Čia buvo anksčiau. Dabar, pasirodo, jau nelabai tinka tie Komisijos išaiškinimai, ir mes tai čia žinom geriau, ir nesutiksim, ir ginčysim“, – feisbuke rašo politologas.

Jis tvirtina, kad Lietuva net viską gerai žinodama ruošėsi neteisingai taikyti ES teisę ir tokiu būdu įsitraukti į dar vieną konfliktą su Rusija. „Šlovė Europos Komisijai, kuri, atrodo, išaiškins reglamentą taip, kaip jis ir buvo sumanytas, ir šitą bandymą užkardys. Atsiprašau, kad abejojau jos išaiškinimų vienareikšmiškumu. Nesitikėjau, kad Lietuvos užsienio reikalų ministras gali taip įžūliai meluoti“, – priduria K. Maniokas.

Primename, kad nuo birželio 17 d. buvo pradėtos taikyti ES sankcijos daliai Kaliningrado tranzito krovinių. Šiuo metu yra taikomos sankcijos plieno ir juodųjų metalų tranzitui iš Rusijos į Kaliningradą per Lietuvą. Toks Lietuvos žingsnis sukėlė aršią Rusijos reakciją.

2022 06 29 13:06
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt