ketvirtadienis, rugsėjo 24 d.
G. Nausėda apie A. Navalno apnuodijimą „Novičioku“: žinia jau nebešokiruoja
Alfa.lt

Žinia, kad Rusijos opozicionierius Aleksejus Navalnas apnuodytas tos pačios grupės medžiaga, kaip ir „Novičiok“, yra tokia šokiruojanti, jog nebešokiruoja, teigia Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.

„Vienas iš Rusijos opozicijos lyderių Aleksejus Navalnas apnuodytas kovine nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“. Tokį pranešimą paskelbė Vokietijos vyriausybė. Šokiruoja tai, kad tokia žinia jau nebešokiruoja – panašaus verdikto daug kas ir tikėjosi. Kas tai – naujas normalumo standartas?“ – trečiadienį savo feisbuko paskyroje paskelbė G. Nausėda.

Jo teigimu, Rusijos medicinos įstaigai, kurioje iš pradžių atsidūrė A. Navalnas, tokia diagnozė, buvo neįmanoma misija.

„Demokratija nuo autokratijos tuo ir skiriasi, kad joje žmogaus gyvybės vertė yra visa ko matas. Pastarojoje gi nuosekliai įgyvendinamas Stalino principas – „nėra žmogaus, nėra problemos“, – rašo G. Nausėda.

Vokietijos vyriausybės atstovo Steffeno Seiberto (Štefeno Zeiberto) trečiadienį paskelbtame pareiškime sakoma, kad specialioje Vokietijos kariuomenės laboratorijoje atlikti tyrimai patvirtino, kad A. Navalnas apnuodytas „chemine nervus paralyžiuojančia medžiaga iš „Novičioko“ grupės“.

44-erių A. Navalnas, vienas didžiausių prezidento Vladimiro Putino kritikų, rugpjūčio 20 dieną prastai pasijuto būdamas lėktuve, skridusiame iš Tomsko į Maskvą, ir buvo nugabentas į Omsko ligoninę.

Vėliau jis perkeltas į Berlyno kliniką „Charite“. Praėjusią savaitę ligoninės gydytojai sakė, kad A. Navalnas veikiausiai buvo apnuodytas cholinesterazės inhibitoriais, bet nurodė nežinantys, kokia konkrečiai tai buvo medžiaga.

Sovietų Sąjungoje sukurta nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“ Jungtinėje Karalystėje 2018 metais buvo apnuodytas ir buvęs dvigubas rusų agentas Sergejus Skripalis bei jo duktė. Ši medžiaga priklauso cholinesterazės inhibitoriams.

Vokietijos užsienio reikalų ministras Heiko Maasas (Heikas Masas) pranešė, kad trečiadienį į ministeriją buvo iškviestas Rusijos ambasadorius. Jam perduotas Vokietijos raginimas „visiškai ir skaidriai“ ištirti A. Navalno apnuodijimo atvejį.

2020 09 02 20:10
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt