sekmadienis, gruodžio 5 d.
G. Nausėda apie nepaprastosios padėties įvedimą: tinkamas atsakas
BNS
Fotobankas
Gitanas Nausėda.

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda sako palaikantis nepaprastosios padėties pasienyje su Baltarusija įvedimą, tūkstančiams migrantų susitelkus prie išorinės Europos Sąjungos sienos.

„Manau, kad nepaprastosios padėties įvedimas, nustatytas tam tikram laikotarpiui ir tam tikruose ruožuose, yra tinkamas atsakas, esant šiai konkrečiai situacijai. Jis apribos galimybes prieš mus vykdyti koordinuotą ataką ir nelegalią migraciją, jis tik minimaliai palies mūsų žmonių teises ir laisves“, – žurnalistams antradienį sakė šalies vadovas po susitikimo su premjere Ingrida Šimonyte.

Jis pakartojo, kad migrantų iš Baltarusijos antplūdis yra Minsko režimo hibridinė ataka, o situacija pasienyje „vis labiau kaista“.

Šalies vadovas teigė pritariantis visiems siūlymams dėl nepaprastosios padėties.

„Aš visiškai pritariu nepaprastosios padėties įvedimui tokiomis sąlygomis, kokiomis numatyta: terminuotam laikotarpiui, nustatytuose pasienio ruožuose ir penkis kilometrus į gilumą, taip pat migrantų apgyvendinimo stovyklose“, – dėstė G. Nausėda.

„Manau, kad tai yra savalaikė priemonė, kuri, pirmiausia, mums padės užkardyti tą veiklos koordinavimą, kuris vyksta tarp migrantų, kai keičiamasi informacija, vykdomos ir kuriamos strategijos, kaip patogiau pereiti sieną“, – pridūrė jis.

Tuo metu Seimas antradienį pradėjo svarstyti nutarimo projektą dėl nepaprastosios padėties įvedimo pasienyje su Baltarusija.

„Nepaprastosios padėties įvedimas yra reikalingas, numatoma, kad jis įsigalios lapkričio 10 dieną ir bus taikomas mėnesį, tik pasienyje su Baltarusija ir penkis kilometrus nuo jos bei užsieniečių apgyvendinimo vietose“, – pristatydama projektą sakė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Situacija ES ir Baltarusijos pasienyje ėmė prastėti pirmadienį, kai prie Lenkijos sienos susitelkė keli tūkstančiai migrantų ir nesėkmingai bandė veržtis į kaimyninės šalies teritoriją.

Premjerės Ingridos Šimonytės teigimu, nors prieš kurį laiką neteisėtų migrantų srautas buvo kiek nuslūgęs, pastarosiomis savaitėmis „ne tik matėme suintensyvėjusias pastangas nelegaliai kirsti sieną, (...) taip pat matėme ir režimo pastangas įvairiausiais būdais padidinti atvykstančių į Minską asmenų srautą“.

„Galima gana patikimai įvertinti, kad nemažai žmonių yra dar ir sienos nepasiekusių iš pačios Baltarusijos teritorijos“, – sakė ji.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 11 09 20:09
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt