trečiadienis, rugsėjo 23 d.
G. Nausėda atverčia kortas dėl prezidento rinkimų
tiesa.com

Gitanas Nausėda nuo šiandien nebeslapukaus – rinkimuose jis pasiryžęs dalyvauti. Šį savo sprendimą neseniai SEB banką palikęs ekonomistas pranešė Saulėtekyje per šalia Gyvybės mokslų centro vykusią konferenciją.

„Yra laikas kariauti, yra laikas taikiai sugyventi ir kantriai dirbti. Didysis kunigaikštis Gediminas rašė savo garsiuosius laiškus Europai nulipęs nuo žirgo. Jis suvokė, kad, įveikus priešą, ateina metas kūrybai. Išauš ta diena, kai karys turi nulipti nuo žirgo ir imti kurti gerovės valstybę. (...) Aš apsisprendžiau dalyvauti 2019-ųjų Lietuvos Respublikos prezidento rinkimuose“, – sakė G. Nausėda.

Jis pristatė ir savo rinkimų štabo narius, tarp jų ekonomistas Teodoras Medaiskis, politologas, VDU profesorius Mindaugas Jurkynas, teisininkas Tomas Davulis, verslininkas Ilja Laursas, medikas toksikologas Robertas Badaras, psichiatras Linas Slušnys, laidų vedėjas Vytaras Radzevičius, kardiologė VU profesorė Jelena Čelutkienė, dainininkė Dovilė Filmanavičiūtė. Jo rinkimų štabo vadove taps ekonomistė Algė Budrytė, praeityje kartu su G. Nausėda dirbusi SEB banke.

G. Nausėda savo kalboje dėstė, kad laimėjęs rinkimus siektų kurti gerovės valstybę, kuri yra „švyturys, į kurį privalo plaukti pavargęs ir kryptį praradęs Lietuvos laivas“.

„Gerovė – ne tik orios visų piliečių pajamos, gerovė – tai teisė gauti kokybiškas sveikatos apsaugos ir švietimo paslaugas. Gerovė – tai asmens orumas, pasitikėjimas vienas kitu ir valstybe“, – pridūrė ekonomistas.

G. Nausėdą kaip Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovą norėtų matyti ir 28 partijos skyriai. Tai kiek mažiau nei Žygimantą Pavilionį ir daugiausia pasitikėjimo sulaukusią Ingridą Šimonytę.

Spaudos konferencijoje G. Nausėda įvardijo sieksiantis „tyliosios Lietuvos“ palaikymo. (...) Šiuos žmones jis įvardijo kaip tuos, kurie „galbūt kitą kartą ir nedaugžodžiauja, (...) nėra matomi televizijos ekranuose, jų negirdime kalbančių per radiją, bet jie dirba tuos kasdienius darbus, be kurių neįmanomas bet kokios visuomenės egzistavimas“.

Pretendentas į prezidentus teigė iš anksto neatmetantis jokių visuomeninių organizacijų, partijų ar asmenybių galimo palaikymo, tačiau pabrėžė savo nepriklausomą kandidatavimą.

„Yra viena nedidelė ir kartu didelė sąlyga: tai neturėtų trukdyti mano siekiui netrukus, praktiškai jau dabar važiuoti per Lietuvą susitikti su žmonėmis, nesvarbu, kokių politinių pažiūrų jie bebūtų“, – sakė G. Nausėda.

Ar dalyvaus konservatorių partijos pirminiuose rinkimuose, jis tvirtino kol kas neapsisprendęs.

„Reikėtų pirmiausia įvertinti tai, ar nebus keliama kažkokių reikalavimų, kurie bus susiję, pavyzdžiui, su dalyvavimu krašteliu ir kituose rinkimuose, remiant partijos kandidatus ar tai būtų savivaldos ar Europos Parlamento rinkimai“, – pridūrė G. Nausėda.

Apklausų lyderis

54 metų G. Nausėda nuo 2000-ųjų dirbo SEB banke, anksčiau yra ėjęs aukštas pareigas Lietuvos centriniame banke.

Jis kol kas pirmauja visuomenės nuomonių apklausose tarp potencialių kandidatų į prezidento rinkimus. Naujausios visuomenės nuomonės apklausos rezultatai rodo, kad už jį prezidento rinkimuose balsuotų 19,07 proc. respondentų. Apklausą portalo Delfi.lt užsakymu atliko „Spinter tyrimai“.

G. Nausėda turi per rugsėjį apsispręsti, ar sutiktų dalyvauti konservatorių vidaus rinkimuose.

2018 09 17 13:30
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt