pirmadienis, sausio 18 d.
G. Nausėda: dauguma gyventojų nuo koronaviruso galėtų būti paskiepyti iki vasaros vidurio
Alfa.lt

Dauguma žmonių nuo koronaviruso Lietuvoje galėtų būti paskiepyti iki vasaros vidurio, sako prezidentas Gitanas Nausėda.

„Tikrai nebus taip, kad jau per pirmąsias savaites visi pasiskiepysime. Geriausiu atveju tą 60–70 procentų paskiepytųjų lygį, kuris leidžia kalbėti apie kolektyvinį imunitetą, turėsime maždaug vasarą, tai yra birželio–liepos mėnesiais“, – po Europos Vadovų Tarybos posėdžio ketvirtadienį sakė šalies vadovas.

Anot G. Nausėdos, tai reiškia, kad iki tol Europos šalys ir toliau turės taikyti įvairius ribojimus.

„Pirmaisiais mėnesiais mes turėsime taikyti arba visus, arba dalį apribojimų, priemonių, kurias nustatėme, kad stabdytume viruso plitimą, todėl turime visose srityse – tiek komunikavimo, tiek logistikos, tiek ir apribojimų nuėmimo – turėti vieningą strategiją, kalbėti vienu balsu ir galvoti panašiai. Nors, žinoma, suprantame, kad atskirų šalių padėtis yra skirtinga, bet algoritmai turi būti panašūs“, – kalbėjo jis.

Prezidento teigimu, Europos lyderiai sutarė, kad vakcinų paskirstymo į šalis „logistikos grandinė turi būti sudaryta taip, kad niekas nebūtų paskutinis prie stalo“.

Lietuvos deleguotas eurokomisaras Virginijus Sinkevičius anksčiau šią savaitę teigė, kad pirmosios vakcinos nuo koronaviruso valstybes nares gali pasiekti per tris-keturias savaites.

Pasak laikinojo sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, pirmiausia Lietuvoje bus skiepijami medikai, rizikos grupėse esantys žmonės.

Jo teigimu, jei šalį pasieks pakankamas kiekis vakcinų, masiškai žmonės galėtų būti pradėti skiepyti kitų metų vasarį ar kovą.

Farmacijos bendrovių sukurtas vakcinas nuo koronaviruso šiuo metu tikrina Europos vaistų agentūra.

Ji anksčiau skelbė, kad vėliausiai iki gruodžio 29-osios surengs specialų susitikimą ir nuspręs, ar išduoti sąlyginį leidimą prekiauti „BioNTech“ ir „Pfizer“ kuriama vakcina.

2020 12 10 18:58
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt