antradienis, spalio 19 d.
G. Nausėda: EVT išgirdo Lietuvos prašymą padėti spręsti migracijos krizę
BNS
Scanpix
Gitanas Nausėda

Europos Vadovų Taryba (EVT) išgirdo Lietuvos ir kitų Baltijos valstybių bei Lenkijos prašymą padėti kovoti su neteisėtos migracijos krize, sako Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.

Dalyvaudamas neformaliame EVT susitikime Slovėnijoje, Lietuvos vadovas pabrėžė, jog Baltijos šalys ir Lenkija yra „susirūpinusios hibridine ataka, kuri toliau yra tęsiama“, bei teigė gavęs EVT prezidento Charles'io Michelio pažadą skirti dėmesio šiai problemai EVT susitikime spalio pabaigoje.

„Nebijokime to žodžio – migracijos krizė niekur nesibaigė, tiesiog ieškoma kitų variantų, kitų formų, kaip ją gilinti. Kol kas Lietuva sėkmingai tvarkosi, tačiau mums reikalinga Europos Sąjungos pagalba. Smagu, kad Europos Vadovų Tarybos prezidentas Ch. Michelis išgirdo šį mano ir kolegų prašymą ir spalio 21–22 d., kai jau susitiksime Briuselyje, migracijos klausimui skirsime tikrai, tikiuosi, nemažai dėmesio“, – sakė G. Nausėda.

Lietuva, Latvija bei Lenkija nuo vasaros susiduria su drastiškai išaugusiu nelegalios migracijos srautu iš Baltarusijos. Į Lietuvą šiais metais atvyko daugiau nei 4100 neteisėtai Lietuvos ir Baltarusijos sieną kirtusių migrantų.

Vilnius kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija, dėl to šalyje paskelbta ekstremalioji situacija.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 10 06 16:12
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt