trečiadienis, spalio 20 d.
G. Nausėda metė ultimatumą A. Dulkiui: „kelias labai paprastas“ (sulaukė ministro atsako)
BNS
Fotobankas
Gitanas Nausėda (kairėje) ir Arūnas Dulkys.

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda teigia matantis du kelius dėl sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio ateities: arba šis turi pateikti sprendimo būdus, kaip suvaldyti koronaviruso pandemiją, arba pasitraukti.

„Šitoje padėtyje klausimas yra paprastas, yra du keliai ministrui: arba jis pasako, kad žino, kaip pasiekti persilaužimą, (...) arba, jeigu jis nemato, kaip tą padaryti, tai sąžiningai prisipažįsta ir nepaima įkaitais Vyriausybės“, – penktadienį žurnalistams Mažeikiuose sakė G. Nausėda.

„Manau, kad tai, pirmiausia, yra premjerės sprendimas. Jei premjerė šiandien nepriima šio sprendimo, ponas A. Dulkys, jei pripažįsta, kad jam sunkoka susitvarkyti, gali padėti premjerei, kelias labai paprastas“, – pridūrė jis.

Netrukus G. Nausėda sulaukė netiesioginio atsako. Ministras A. Dulkys savo feisbuke pareiškė: „Persilaužimo kelias paprastas – toliau visiems skiepytis. Šią savaitę Vyriausybėje priėmėme ir pasiūlėme Seimui papildomus reikšmingus sprendimus, kurie reikalingi imunizacijos skatinimui. Šia kryptimi intensyviai dirbame kasdien.“

A. Dulkys taip pat pridūrė: „Jaučiu Premjerės pasitikėjimą ir esu susikoncentravęs į tiesioginį darbą. Savo darbo vertinimą palieku kitiems.“

Kartu prezidentas pažymėjo, kad priverstiniai metodai valdant COVID-19 plitimą duoda ribotą rezultatą, teisinga kryptis – eiti skatinimų keliu.

„Galvoju, kad šiandien daugiau kalbėkime daugiau ne apie priverstinius, prievartinius metodus, nes kaip matome iš skiepijimosi tempų, jie jau duoda labai ribotą rezultatą. Jei statistika neapgauna, mes praktiškai turime naujai susirgusių daugiau, nei pirmąja doze pasiskiepijusių. Reiškia, kad kažkas mūsų sistemoje yra blogai ir reikia ieškoti naujų kelių“, – spaudos konferencijoje Mažeikių rajone penktadienį sakė G. Nausėda, paklaustas, kaip vertina Vyriausybės svarstymus dėl privalomų skiepų, testų apmokėjimo iš darbdavių ar darbuotojų kišenės.

Jis sako nesiimantis vertinti Vyriausybės sprendimo siūlyti įvesti 100 eurų išmokas besiskiepijantiems senjorams, „kiek jis yra geras“, tačiau sako, kad svarbiausia, jog „mentališkai pajudėjome į teisingą pusę ir nustojome vien tik spaudimo būdu siekti rezultato, o mėginame kalbėti apie tai, kas, galbūt, paskatintų žmones tai daryti“.

„Tikrai, pirmiausia, norėčiau pasakyti, kad atsiranda pasiūlymų, kurie jau nebe tiek verčia ar spaudžia darbuotojus vakcinuotis, kiek juos skatina tai daryti. Prieš keletą mėnesių mes jau kalbėjome apie tai, kad gal iš tikrųjų galima kai kurioms tikslinėms žmonių grupėms numatyti galimybes finansiškai prisidėti ar finansiškai paskatinti vakcinuotis, tuo metu buvo kalbama, kad galbūt jau yra per vėlu, nes nemažai žmonių vakcinavosi“, – teigė prezidentas.

Tačiau G. Nausėdos teigimu, opozicijos svarstymai, jog Seimas Vyriausybei galėtų skelbti interpeliaciją, turi būti labai gerai apgalvoti.

„Reikia turėti galvoje, o kas po šitos interpeliacijos. Šiandien aš kol kas nematau arba bent jau niekas nedemonstruoja tokios politinės valios suformuoti kažkokią alternatyvią Vyriausybę. Tai turime turėti omenyje, nes priešingu atveju kalbėjimas apie interpeliacijas yra situacijos destabilizavimas“, – kalbėjo jis.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga rugsėjo viduryje pranešė apie teikiamą ultimatumą ministrei pirmininkei Ingridai Šimonytei. Valstiečiai pareiškė, kad jei per tris savaites nebus įvykdytos partijos iškeltos sąlygos, premjerei bus inicijuojama interpeliacija.

Valstiečiai reikalauja, kad I. Šimonytė per tris savaites atsiribotų „nuo mokestinę naštą gyventojams didinančios mokestinės reformos“, iš esmės pakeistų COVID-19 pandemijos valdymo bei vakcinacijos strategiją, viešai atsiskaitytų už migrantų krizės valdymo kaštus bei pateiktų aiškius terminus, kada nelegalūs migrantai bus grąžinti į kilmės valstybes. Savo ruožtu tuomet premjerė pareiškė, kad opoziciniai valstiečiai turi teisę reikšti jai interpeliaciją, tačiau tvirtino, jog valdantiesiems nepriklausantys politikai galėtų dirbti konstruktyviau.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 10 08 17:09
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt