pirmadienis, spalio 25 d.
G. Nausėda sustabdė Kauno teisėjo įgaliojimus, leido patraukti baudžiamojon atsakomybėn
BNS
Fotobankas
Gitanas Nausėda.

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį sustabdė Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų teisėjo Rimanto Grigo įgaliojimus ir sutiko patraukti jį baudžiamojon atsakomybėn.

Kaip pranešė Prezidentūra, G. Nausėda dekretą pasirašė gavęs generalinės prokurorės Nidos Grunskienės informaciją apie pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl kyšininkavimo ir teikimą leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn teisėją R. Grigą, suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę.

„Pasak šalies vadovo, bet kokios nesąžiningumo apraiškos teismų sistemoje yra netoleruotinos. Tai griauna teisinės valstybės pagrindus ir pakerta visuomenės pasitikėjimą teisingumo vykdymu. Prezidentas nuosekliai laikosi pozicijos, kad būtina efektyviau diegti antikorupcinę kultūrą teismų bendruomenėse“, – teigiama pranešime.

Teisėsauga trečiadienį pranešė vykdanti ikiteisminius tyrimus, kurių duomenimis, teisėjas R. Grigas paėmė kyšį už sprendimą vienoje administracinėje byloje.

Teisėsaugos duomenimis, už ne mažesnį kaip 2 tūkst. eurų kyšį siekta, kad teisėjas R. Grigas, nagrinėdamas vieno asmens administracinio nusižengimo bylą apeliacine tvarka, paskirtų švelnesnę administracinio poveikio priemonę ir sutrumpintų vairuotojo pažymėjimo atėmimo terminą nuo 12 iki trijų mėnesių.

Anot prokuratūros ir Specialiųjų tyrimų tarnybos, į kyšio R. Grigui perdavimo schemą buvo įsitraukę advokatai Bronislavas Liatukas ir Valda Grigonytė bei advokatės kontoros darbuotojas teisėjo sūnus Tautvydas Grigas. Jiems pateikti įtarimai dėl teisėjo papirkimo.

Antradienį taip pat atliktos kratos teisėjo ir įtariamųjų gyvenamosiose vietose. Atliekant kratą R. Grigo gyvenamojoje vietoje, jis bandė naikinti įrodymus, teigia teisėsauga.

R. Grigas apylinkės teismo teisėju Kaune dirba nuo 1999-ųjų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 09 01 18:54
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt