trečiadienis, gruodžio 2 d.
G. Nausėdos variantai: Seimo pirmininku galėtų būti V. Čmilytė-Nielsen arba G. Landsbergis
Alfa.lt

Prezidentas Gitanas Nausėda būsimuoju Seimo pirmininku matytų liberalų lyderę Viktoriją Čmilytę-Nielsen arba konservatorių vadovą Gabrielių Landsbergį.

„Manau, kad Viktorija Čmilytė-Nielsen būtų gera Seimo pirmininkė, bet ar vienintelė kandidatė galėtų būti į šitą postą? Turbūt, kad ne“, –  valstybės vadovas sakė „Delfi TV“.

„Logiškai samprotaujant, didžiausią frakciją turinčios partijos vadovas irgi galėtų labai rimtai pretenduoti į Seimo pirmininko postą. Jam būtų lengviau suvaldyti frakciją, lengviau organizuoti Seimo darbą, dienotvarkę“, – tvirtino G. Nausėda.

Abu partijų lyderius jis vadino lygiaverčiais kandidatais.

„Šia prasme, manau, kad tai būtų lygiaverčiai kandidatai, konkurentai, jeigu jie nuspręstų konkuruoti. Šiuo atveju, matyt, yra susitarimo klausimas, kuriuo keliu eiti“, – kalbėjo G. Nausėda.

Liberalų sąjūdžio pirmininkė G. Čmilytė-Nielsen po antrojo Seimo rinkimų turo žurnalistams sakė, kad pretenduos į Seimo pirmininkes. Anot jos, pagal politinę tradiciją, parlamento pirmininku tampa antrosios didžiausios valdančiosios frakcijos atstovas.

G. Lansdsbergis viešai nėra užsiminęs apie galimybę pretenduoti į Seimo pirmininkus.

Valdančiąją koaliciją formuoja Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Liberalų sąjūdis ir Laisvės partija.

2020 11 02 11:51
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt