pirmadienis, spalio 18 d.
G. Skaistė: nuo 2022 m. naujų mokesčių neplanuojama
BNS
Facebook
Gintarė Skaistė

Finansų ministrė teigia, kad nuo 2022 m. pradžios nenumatomi jokie pokyčiai mokesčių sistemoje, be jau suplanuoto neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) didinimo.

„Jokių mokesčių su (2022 m. – BNS) biudžetu, be neapmokestinamojo pajamų dydžio keitimo, nesiūlome. Visos diskusijos dėl galimų mokestinių pokyčių vyks, manau, ilguoju laikotarpiu“, – pristatydama 2022 m. biudžeto projektą žurnalistams Vyriausybėje pirmadienį sakė Gintarė Skaistė.

Ji pabrėžė, jog buvo „apsispręsta, kad pandemijos laikotarpiu yra netikslingas mokesčių keitimas“. Pasak jos, visi sprendimai dėl mokesčių, kokie tik bus siūlomi, turės sulaukti „platesnio visuomenės ir politinių partijų palaikymo“.

„Kokie konkretūs sprendimai galėtų būti teikiami 2023-iems metams, mes tikrai turėsime dar laiko padiskutuoti, ir Seimas taip pat galės savo indėlį įdėti“, – tvirtino ministrė.

NPD nuo 2022 m. ketinama didinti 60 eurų – iki 460 eurų, tačiau pakeitus jo apskaičiavimo formulę pajamos į rankas padidėtų tik uždirbantiems iki vieno vidutinio darbo užmokesčio (VDU), o kitiems NPD nesikeistų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 10 11 18:41
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt