trečiadienis, sausio 19 d.
Galimybių pasas ne visuose prekybos centruose leis būti be kaukių
Greta Burlėgaitė
Fotobankas
Asociatyvi nuotrauka

Vyriausybės nutarimu nuo rugsėjo 13 d. didesniuose nei 1500 kv. m prekybos centruose galės lankytis tik galimybių pasą turintys klientai, tokiose prekybos vietose kaukių dėvėjimas nebus privalomas. Vis dėlto dalis maisto prekių prekybos centrų tikina, kad nepaisydami parduotuvės ploto klientai privalės dėvėti kaukes, kiti teigia, jog tai liks tik rekomendacija.

Prekybos tinkle „Iki“ šiuo metu yra 227 parduotuvės, 11 iš jų, neįskaitant tų parduotuvių, kurios yra įsikūrusios prekybos centrų patalpose, yra didesnės nei 1500 kv. m prekybinio ploto. Pasak „Iki“ atstovės, jose kaukių dėvėjimas galimybių pasą turintiems asmenims nebus privalomas. 

„Tose parduotuvėse, kuriose bus tikrinamas galimybių pasas, kaukės bus rekomenduojamos taip, kaip ir numatyta teisės aktuose“, – Alfa.lt sakė „Iki“ komunikacijos vadovė Vaida Budrienė.

Dar nenusprendė

„Maximos“ prekybos tinklas valdo 252 parduotuves, iš jų yra 82 parduotuvės, kurių prekybos plotas didesnis nei 1500 kv. m plotas. Prekybos tinklo Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė Alfa.lt tikino, jog sprendimas dėl kaukių dėvėjimo dar nėra priimtas.

„Šiuo metu dar svarstome ir ieškome optimalių sprendimų, kaip įgyvendinti Vyriausybės nutarime numatytus ribojimus, kad nei mūsų darbuotojai, nei klientai nepatirtų didelių sunkumų“, – teigė E. Dapkienė.

Pokyčių nebus

„Lidl Lietuva“ atstovė ryšiams su visuomene Lina Skersytė tikino, kad nuo rugsėjo 13 d. didesnių pokyčių aptarnaujant klientus neplanuoja. Esą visose parduotuvėse ir toliau tiek pirkėjai, tiek ir darbuotojai turės dėvėti kaukes.

„Beveik visų mūsų parduotuvių prekybos plotas vidutiniškai siekia apie 1400 kvadratinių metrų. Žinoma, yra tokių išimčių, kaip, pavyzdžiui, Vilniaus Gedimino pr. ar Kauno Pramonės g. esančios parduotuvės, nes jos įsikūrusios didesniuose prekybos centruose. Jei tam tikrais atskirais atvejais reikės tikrinti pirkėjų galimybių pasus, elgsimės pagal reikalavimus ir pasiūlytas rekomendacijas. 

Visose parduotuvėse ir toliau bus laikomasi privalomų teisės aktų reikalavimų – tiek pirkėjai, tiek ir darbuotojai turės dėvėti kaukes, ir toliau bus užtikrinamas atstumo reikalavimas prekybos vietose bei įgyvendinamos kitos saugumo priemonės – tokios kaip atstumų žymėjimas prie kasų, pertvaros kasose bei paviršių dezinfekavimas“, – sakė L.Skersytė.

Vyriausybė tik rekomenduos kaukių dėvėjimą, bet be jų nebus įleidžiami klientai

„Norfos“ atstovas Darius Ryliškis „Delfi“ komentavo, kad visi norintys įeiti į parduotuves, nepriklausomai nuo jų dydžio, privalės dėvėti kaukes, nors Vyriausybė turintiems galimybių pasą tai numačiusi kaip rekomendaciją. 

„Tvarka nesikeis – visi turės būti su kaukėmis“, – sakė D. Ryliškis. 

Nepriklausomų prekybos įmonių asociacija, valdanti „Aibės“ parduotuves, tikino, kad visose jų parduotuvėse kaukės bus privalomos, nes nė vienos iš parduotuvių plotas neviršija 1500 kv. m.

„Mūsų narių parduotuvėse, tarp jų ir „Aibės“, kurių prekybinis plotas neviršija 1500 kv. m, bus aptarnaujami visi žmonės, tiek vakcinuoti, tiek nevakcinuoti. Kaukės, kaip ir kitose mišriose vietose, vadovaujantis Vyriausybės nutarimais, yra ir bus privalomos“, – Alfa.lt sakė Nepriklausomų prekybos įmonių asociacijos pirmininkas Eimutis Radžvila.

Ribojimai neturintiems galimybių paso

Primename, kad Vyriausybė nusprendė nuo rugsėjo 13 d. riboti neturinčių imuniteto ar galimybių paso asmenų patekimą į didesnius prekybos centrus. 

Buvo nuspręsta, kad neturintys atitinkamų dokumentų negalės lankytis būtinųjų prekių parduotuvėse: veterinarijos, pašarų gyvūnams, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių parduotuvėse, kurių plotas didesnis nei 1 500 kv. m ir kurios neturi atskiro įėjimo iš lauko. 

2021 08 25 11:03
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt