šeštadienis, rugpjūčio 13 d.
Garsiai prasidėjusi „Alfa vyro“ Airino seksualinės prievartos istorija baigėsi labai tyliai
Dominykas Griežė
YouTube
Airinas Arutiunianas

Prieš keletą metų itin garsiai prasidėjusi moterų viliojimo specialisto, „Alfa vyru“ vadinamo Airino Arutiuniano seksualinės prievartos istorija baigėsi labai tyliai. Nors žinomas veikėjas daugiau nei pusmetį praleido už grotų, galiausiai A. Arutiunianas patylomis buvo nuteistas tik už jaunesnio nei 16 metų asmens tvirkinimą.

2018 m. liepą prasidėjusi skandalingai vertinamo A. Arutiuniano kriminalinė epopėja buvo sulaukusi itin daug žiniasklaidos dėmesio, tačiau po kurio laiko dingo iš visuomenės akiračio. Alfa.lt pasidomėjo, kaip tęsiasi rezonansą visuomenėje sukėlęs ikiteisminis tyrimas – paaiškėjo, kad jis jau seniausiai perduotas į teismą, išnagrinėta ir A. Arutiunianui iškelta baudžiamoji byla.

Kol pakliuvo teisėsaugos akiratin, A. Arutiunianas buvo žinomas kaip merginų ir moterų viliojimo specialistas, aktyviai veikęs virtualiojoje erdvėje ir vedęs mokymus vyrams, taip pat vienu metu buvo tapęs striptizo šokėju. Tačiau 2018 m. vasarą vyru susidomėjo teisėsauga, kai paaiškėjo, kad A. Arutiunianas galbūt naudoja seksualinę prievartą, taip pat neteisėtai filmuoja ar fotografuoja merginų privataus gyvenimo detales, intymius momentus.

Vilniaus policija pradėjus ikiteisminį tyrimą atskleidė, kad A. Arutiuniano bute kratą atlikę policijos pareigūnai aptiko paslėptų vaizdo kamerų. Fotosesijų nuotraukos ir kameromis daryti vaizdo įrašai galėjo būti naudojami nusikalstamais tikslais, manė policija.

Buvęs Vilniaus policijos vadas Saulius Gagas 2018 m. spaudos konferencijoje teigė, kad įtariamasis, „sutaręs su merginomis dėl fotosesijų, kviečiasi jas į butą fotografuotis, po to, galimai apsvaiginęs nenustatytais preparatais, pasinaudodamas bejėgiška būkle, lytiškai santykiavo prieš nukentėjusiosios valią“.

Tačiau sunkių seksualinių nusikaltimų versija galiausiai nepasitvirtino – Generalinės prokuratūros atstovė Rita Stundienė nurodė, kad teismui jau buvo perduota byla, o A. Arutiunianas 2020 m. liepą buvo pripažintas kaltu ir nuteistas, tačiau ne dėl išžaginimo, o dėl gerokai lengvesnio nusikaltimo – jaunesnio nei 16 metų asmens tvirkinimo. Tokį nuosprendį „Alfa vyras“ buvo apskundęs Vilniaus apygardos teismui, tačiau praėjusių metų pabaigoje teismas atmetė A. Arutiuniano skundą, todėl nuosprendis įsiteisėjo ir yra vykdomas.

Kaip paaiškėjo, pagrindinė priežastis, kodėl garsiai prasidėjusi moterų viliotojo kriminalinė istorija baigėsi taip tyliai, yra ta, kad dėl seksualinių nusikaltimų pobūdžio ir siekiant apsaugoti auką byla buvo nagrinėjama neviešai – tokiais atvejais įprastai neskelbiami kaltinamųjų asmeniniai duomenys, bylų nagrinėjimo neleidžiama stebėti pašaliniams asmenims. Dėl tos pačios priežasties neaišku, už kokius tiksliai veiksmus buvo nuteistas „Alfa vyras“.

Vilniaus miesto apylinkės teismo duomenimis, A. Arutiunianas už nepilnametės tvirkinimą buvo nuteistas lygtine vienų metų laisvės atėmimo bausme, kurios vykdymas atidėtas dvejiems metams, įpareigojant dalyvauti elgesio pataisos programoje. Net jei nuteistasis keliautų už grotų, į bausmės laiką jau būtų įskaičiuotas terminas, kurį vyras praleido už grotų nuo 2018 m. liepos 10 d. iki tų pačių metų gruodžio 12 d., taip pat beveik mėnesio laikotarpis, kurį A. Arutiunianas vėliau praleido ekspertizės įstaigoje.

Moterų viliojimo ekspertui taip pat buvo skirta 60 valandų viešųjų darbų – tai A. Arutiunianas jau turėtų būti atidirbęs.

Kaip paaiškėjo, nuteistajam taip pat buvo pateikti kaltinimai dėl viešosios tvarkos sutrikdymo. Šie kaltinimai įprastai susiję su smurtiniu ar chuliganišku elgesiu viešoje vietoje, tačiau, kaip konstatavo teismas, A. Arutiuniano atžvilgiu tokie kaltinimai nepasitvirtino, todėl vyras buvo išteisintas.

Portalo žiniomis, „Alfa vyras“ taip pat buvo įpareigotas atlyginti nepilnametei padarytą moralinę žalą – šią teismas įvertino 2 tūkst. eurų suma.

2021 09 06 10:16
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt