ketvirtadienis, spalio 1 d.
Garsioji Neringa Venckienė netrukus gali būti suimta
tiesa.com

Neringos Venckienės laisvės dienos gali baigtis bet kurią akimirką. Generalinė prokuratūra išdavė besislapstančios seimo narės suėmimo orderį. Jau kreiptasi ir dėl jos perdavimo Lietuvai, kai tik ji bus suimta. Įtariama, kad ji slapstosi Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV), Čikagoje. „Drąsos kelio“ partijos nariai, kurių vedlė buvo N. Venckienė teigė, kad JAV ji prašys politinio prieglobsčio, tačiau daugiau apie tai žinių nėra.

JAV atsakingų institucijų Lietuva jau senokai laukia žinių apie N. Venckienės buvimo vietą. Apie tai, kad iki šiol negauta atsakymų, lietuviai kolegoms už Atlanto šią savaitę priminė dar kartą.

Artimiausiu metu taip pat bus priimtas sprendimas dėl papildomų tarptautinių teisinių procedūrų, kurios leistų N. Venckienę perduoti Lietuvai. Tiesa, prieš tai ji turėtų būti sulaikyta. Jau artimiausiu metu turėtų būti išduotas Europos arešto orderis.

Portalas Delfi.lt priminė, kad buvusi Kauno apygardos teismo teisėja įtariama įvairiomis nusikalstamomis veikomis. Pagrindiniai įtarimai N. Venckienei taip vadinamoje garsiojoje pedofilijos byloje siejami su neteisėtu informacijos apie privatų asmenų gyvenimą rinkimu, jos viešinimu bei kitomis nusikalstamomis veikomis, kurios, kaip įtariama šiuo metu, galėjo būti įvykdytos 2010 metais kartu su kitu asmeniu suburiant organizuotą grupę.

Taip pat yra žinių, kad nauji įtarimai N. Venckienei susiję su buvusio Kauno apygardos teismo pirmininko Alberto Milinio sūnumi. Prieš jo nužudymą buvo renkama informacija, jį vadinamieji kovotojai prieš pedofiliją vadino tariamu trečiuoju pedofilu Aidu.

N. Venckienė paieškoma nuo 2013-ųjų gegužės 10-osios dienos. Kol kas teisėsaugininkams jos surasti nepavyko, nors žiniasklaidoje laikas nuo laiko pasirodydavo skaitytojų informacija, kad šie matę moterį užsienyje.

N. Venckienė šiais metais nutraukė santuokinius ryšius su vyru Aidu Venckumi, kuris neturėjo pretenzijų buvusiai sutuoktiniai nei dėl turto, nei dėl vaiko gyvenamosios vietos. Jų paauglys sūnus liko gyventi su motina. Tiesa, ne Lietuvoje

Anksčiau N. Venckienės suburtos partijos nariai yra sakę, kad buvusi teisėja JAV prašo politinio prieglobsčio.

2014 10 23 12:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt